Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a katasztrófa 300 ezer embert érint. A nincstelenné vált családok a szabad ég alatt, jobb esetben sátrakban töltik az éjszakákat. Válságos helyzetük ellenére
sokan a hegyekben csapdába került honfitársaik miatt aggódnak.
Kapcsolódó tartalom
„Van itt kenyér és takarók is. Azokért aggódunk, akik a hegyekben rekedtek. Reméljük, hogy a rossz utak ellenére a segítség ezekre a helyekre is eljut” – fogalmazott egy férfi.
A földrengés sérültjeinek száma hétfőről keddre megkétszereződött. Mintegy ötezer embert ápolnak kórházban, és sokak élete a véradóktól függ.
Kapcsolódó tartalom
Nem engedik be a mentőcsapatokat
A katasztrófa sújtotta észak-afrikai országba folyamatosan érkeznek a segélyszállítmányok,
az itt élők közül sokan azonban úgy gondolják, hogy a kormányuk több támogatást is elfogadhatott volna.
A marokkói vezetés ugyanis csak négy ország mentőcsapatait engedte be az országba, pedig Nagy-Britannián, Spanyolországon, Kataron és az Egyesült Arab Emirátusokon kívül más jelentkezők is voltak.
Segített a Magyar Református Szeretetszolgálat is: tartós élelmiszert és higiéniai eszközöket juttattak el a károsultaknak.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép: Vályogházak törmeléke közt megy egy férfi a földrengés sújtotta Talat N’Jaakub kisvárosban, Marrakestől délre 2023. szeptember 12-én (Fotó: MTI/EPA/Mohamed Meszara)