Baleset

Elgázolt egy embert a vonat, késésekre kell számítani

Ropognak a fegyverek, szinte teljesen az uralmuk alatt tartják a migránsok a Szabadka melletti erdőt

Szinte teljesen az uralmuk alatt tartják a migránsok a Szabadka melletti erdőt – ezt tapasztalta a helyszínen az M1 stábja. Kutyákkal, őrszemekkel figyelik a környéket, amit az ott élők már egyáltalán nem mernek megközelíteni. Hétfőn itt megint percekig tartott a lövöldözés, amit egy felvételen hallani is lehet. A visegrádi országok miniszterelnökei egyértelművé tették: elutasítják Brüsszel migrációs politikáját, és nemet mondanak a kötelező kvótákra.

Nem örültek a migránsok a kamerának a Szabadka melletti makkhetesi erdőben. Többször is felszólították az M1 stábját, hogy állítsák le a felvételt. Ezen a területen már szinte teljesen átvették az irányítást, folyamatosan őrszemek figyelik a környéket kutyákkal. Van olyan is, aki arcát kendővel eltakarva járja a radanovaci erdősávot.

Kapcsolódó tartalom

A Híradóban bemutatott felvétel a makkhetesi erdősávnál készült hétfőn reggel. Megállás nélkül zúgtak a fegyverek. Hosszú perceken át lehetett hallani a lövéseket a magyar határhoz közel. A migránsok valószínűleg egymásra lőttek.

„A Szabadkához közeli makkhetesi erdő mélyében a migránsok azt mondták kamerán kívül, hogy több különböző népcsoport van itt az erdőben, akik egyszerűen nem tűrik meg egymást, emiatt vannak időnként lövöldözések az erdőben.  Az afgánok, a szíriaiak és az egyéb arab országok közötti népcsoportok lövik egymást, géppuskák és pisztolyok egyaránt előkerülnek” – számolt be Mészáros György az M1 tudósítója.

Magyarkanizsa és Törökkanizsa térségében vasárnap razziáztak a rendőrség különleges egységei. A martonosi erdősávban és a Tisza túloldalán – a szerbkeresztúri illegális migránstelepen – fegyvert is találtak, egy afgánt letartóztattak.

Kapcsolódó tartalom

„A szokásos, most már a napi rutin szerint történt ez a dolog, és az én tudomásom szerint nagyjából 40–50 embert gyűjtöttek be Martonoson és a Tisza túloldalán, Szerbkereszttúron lévő településen” – közölte Lackó Róbert, a magyarkanizsai községi képviselő-testület elnöke.

Az M1 stábjának ottjártakor a magyarkanizsai rendőrség és a különleges egységek újabb bevetésre készültek. Horgoson most már szinte naponta gyűjtik be a migránsokat. Az úgynevezett kishorgosi Bácska-birtok elhagyott gazdasági épületei környékét övező erdőkben talált illegális bevándorlókat rabszállító furgonokban vitték el a távolabbi szerbiai befogadóközpontokba.

Hétfőn a V4-es kormányfők találkozóján is kiemelt téma volt az illegális bevándorlás. Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta:

van megoldás a migrációra, csak az Európai Unió ezt nem akarja megvalósítani.

„Azt kellene kimondani, ami egyébként a magyar törvényekben is van, hogy ha valaki benyújt egy belépési kérelmet az unió területére, amíg azt a kérelmet el nem vizsgálták, addig az adott személynek fizikailag az európai határokon kívül kell lennie. Ennyi. És abban a pillanatban minden problémánk megoldódott. De az Európai Unió ezt a döntő lépést nem hajlandó megtenni” – mondta Orbán Viktor miniszterelnök.

Rotyis Bálint, a Nézőpont Intézet elemzője arról beszélt az M1-en, hogy a visegrádi országok vezetői világossá tették:

elutasítják Brüsszel migrációs politikáját, nemet mondanak a kötelező kvótákra, és egyben nemet mondanak arra, hogy illegális bevándorlók tízezreit telepítsék az unió határain belülre.

„Jól látszik, hogy ez a fajta migrációs politika, amit Brüsszel erőltet, ez valójában a 2015-ben kezdődött brüsszeli migrációs politika folyatása. A kritikákat Brüsszelben nem hallották meg, a tagállami érdekeket nem hallották meg, hanem továbbra is erőltetik a saját migrációs politikájukat. És a V4-ek világossá tették, hogy nem menedzselni kell a migrációt, hanem kezelni, megállítani kell” – mondta Rotyis Bálint.

Az Eurostat legfrissebb jelentése szerint

folyamatosan emelkedik azok száma, akik első alkalommal nyújtanak be menedékkérelmet az Európai Unió valamelyik tagállamában. Idén márciusban csaknem 86 000 ilyen kérelem érkezett, 16 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Eközben Brüsszel továbbra is a kvótákat erőlteti, amelynek alapján Magyarországra is telepítenének be migránsokat. A magyar kormány azonban ezt határozottan elutasítja.

Kapcsolódó tartalom

A kiemelt kép illusztráció.

Ajánljuk még