Még több fegyvert Ukrajnának – ez olvasható azon a képen, amit az Európai Parlament közösségi oldalán is megosztottak: az EP ezzel népszerűsíti ugyanis a legújabb döntését, amely jóváhagyta a lőszerek és a rakéták európai gyártásának növelésére irányuló terveket.
Vagyis Brüsszel fizetett hirdetéssel próbálja minél több emberhez eljuttatni az üzenetet, hogy szükség van a fegyverszállítások felgyorsítására.
Mintegy 500 millió eurót szánnak arra, hogy tüzérségi lőszereket, rakétákat és a fronton szükséges alkatrészeket vásároljanak és küldjenek Kijevnek. A fegyverek beszerzésének költségét pedig az európai adófizetők állják.
Kapcsolódó tartalom
Az orosz-ukrán konfliktus kitörése óta Brüsszel háborúpárti álláspontot képvisel, és támadja azokat az országokat, amelyek ellenzik a fegyverszállításokat. Így Magyarországot is, amiért békét akar.
Legutóbb Gwendoline Delbos Corfield baloldali EP-képviselő ismerte be, hogy
békepártisága miatt támadják Magyarországot.
Ezzel indokolta, miért ne töltse be hazánk az unió soros elnökségét 2024-ben.
A brüsszeli narratívára a hazai baloldal is ráerősített. Horn Gábor, korábbi SZDSZ-es politikus az ATV-ben azt állította: Magyarország hadban áll Oroszországgal. „A magyar kormány pedig nem mond igazat, amikor azt mondja, hogy nincs – idézőjelben – hadban az oroszokkal” – fogalmazott Horn. Karácsony Gergely is hasonlóról beszélt nemrég.
Kapcsolódó tartalom
Elemzők szerint a magyar baloldal eladta magát, és a guruló dollárok fejében belehajszolná Magyarországot a háborúba. Ezért tesznek hónapok óta háborúpárti kijelentéseket.
Nagy Ervin, a XXI. század intézet elemzője az M1-en arról beszélt: háborús pszichózis uralkodik az Európai Parlament többségén. És
ahelyett, hogy a háború mielőbbi befejezéséről beszélnének, támogatják azt.
Az elemzők szerint azok a politikusok akik az EP-ben valóban népképviseleti szervben az emberek képviseletére esküdtek fel, a háborúnak az eszkalálásában, a fegyverek szállításában, és ezáltal a háború eszkalálásában tesznek lépéseket, ráadásul itt azért amikor egy fizetett hirdetésben beszélnek erről, akkor azért ez felvet bizonyos morális kérdéseket.
Nagy Ervin kiemelte, hogy a magyar kormány álláspontja ezzel szemben a háború kitörése óta változatlan: fegyverszállítások helyett mielőbbi tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép: illusztráció (Fotó: MTI)