Baleset

Gázolt a vonat, késésekre kell számítani

Szijjártó Péter: Újabb mérföldkő a magyar földgázellátás diverzifikálásában

A magyar MVM CEEnergy és az azeri SOCAR pénteken aláírt megállapodása alapján 100 millió köbméternyi földgáz érkezik Magyarországra Azerbajdzsánból, amelyet az azeri fél még az év végéig leszállít – tudatta a külgazdasági és külügyminiszter közösségi oldalán pénteken.

Szijjártó Péter hangsúlyozta: a magyar energiaellátás biztonsága ezzel tovább nőtt.

A diverzifikáció lényege nem a földrajzi függőségek felcserélése, hanem minél több újabb forrás bevonása a biztonságos ellátás garantálása céljából. „Mi pedig pontosan ezt tesszük, a most meginduló szállítás alapja lehet egy hosszú távú gázvásárlási szerződésnek, amelynek keretében akár évente 2 milliárd köbméter földgáz is érkezhet hozzánk a Kaukázusból” – fogalmazott Facebook-oldalán a miniszter.

Ajánljuk még