Baleset

Kigyulladt egy társasházi lakás Gyöngyösön, huszonnégy embernek kellett elhagynia otthonát

Húsz éven át dézsmálta betegei pénztárcáját az álpszichiáter

| Szerző: hirado.hu
Hamis orvosi oklevéllel praktizált húsz éven keresztül egy álpszichiáter Nagy-Britanniában, „munkájáért” pedig több száz millió forintnak megfelelő összeget csalt ki pácienseitől.

 

Az iráni származású Zholia Alemi több mint harminc évvel ezelőtt az új-zélandi Aucklandi Egyetem hallgatója volt, orvosi végzettséget azonban sosem szerzett. A nő meghamisította az egyetemi és az orvosi végzettségét igazoló okmányokat is, majd Angliába költözött, Manchesterben kezdett praktizálni.

Betegeit húsz éven át „kezelte” annak ellenére, hogy nem volt szakképesítése, és két évtizedes munkája során több mint egymillió fontot (több mint 423 milliárd forintot) csalt ki tőlük.

A nő ügyében évekkel ezelőtt egy tényfeltáró újságíró kezdett el kutakodni azt követően, hogy 2018-ban elítélték, mert megpróbálta meghamisítani egy idős betege végrendeletét és meghatalmazását.

Miután a nagyszabású csalásra fény derült, az orvosi tanács ellen is vizsgálat indult, mert nem ellenőrizte szigorúbban.

Alemit kedden a manchesteri koronabíróságon többrendbeli csalásért, megtévesztéssel elkövetett vagyoni előny megszerzéséért és okirathamisításért hét év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

Forrás: Daily Mirror

A kiemelt kép illusztráció. (Forrás: Shutterstock)

Ajánljuk még