A diákok társalgását állítólag egy vasúti váróteremben hallgatták ki, a beszédjükben pedig dél-koreai akcentust fedeztek fel – számolt be róla a Mirror.
Dél-Koreában ugyanis lágyabban ejtenek ki bizonyos a szavakat, mint az az észak-koreai nyelvjárásban megszokott, emellett a diákok több olyan koreai kifejezést is használtak, amely csak Dél-Koreában elterjedt.
Az úgynevezett szöuli nyelvjárás egyre divatosabb az észak-koreai fiatalok körében, a használata azonban nem biztonságos, az állami vezetés ugyanis mindent, ami Dél-Koreához köthető, rendszerellenesnek tekint. A dél-koreai akcentus használata gyakorlatilag az országban ellenforradalmi bűncselekménynek minősül.
North Korean students are expelled and forced to work in a coal mine https://t.co/ZwPw0DgwtL
— Daily Mail Online (@MailOnline) January 6, 2023
Észak-Korea diktátora, Kim Dzsongun közismerten keményen lép fel a külföldi kultúrák, zenék, filmek és televíziós műsorok behurcolására irányuló kísérletekkel szemben. A csempészeket folyamatosan üldözteti, a letartóztatottak halálbüntetést is kaphatnak.
A fiatalok ennek ellenére is hozzájutnak a dél-koreai kultúra termékeihez, és azokból veszik át a lágyabb déli akcentust. Korábban a tetten ért személyek írásbeli bocsánatkérése, amely szerint nem használják újból a déli akcentust, elegendő volt egy ügy lezárásához.
Kapcsolódó tartalom
A hatóságok azonban nemrég szigorítottak az álláspontjukon, december elején egy 16 és egy 17 éves fiút nyilvánosan kivégeztek az ország északi részén fekvő Hjeszanban, miután rajtakapták őket, hogy dél-koreai filmeket néznek.
Akik pedig hasonló tartalmakat csempésznek az országba, mostantól a kivégzést kockáztatják.
A kiemelt képen Kim Dzsongun, Észak-Korea vezetője. (Forrás: MTI)