Munkagépekkel takarítják az utakat a venezuelai Macutóban. A Caracastól ötven kilométerre, északra fekvő település folyója a heves esőzésekben csordultig telt, és kilépett a medréből, majd elárasztotta kisvárost. A hegyoldalról lezúduló vízözön átszakította a házak udvarát, és sártengerré változtatta. A katasztrófavédelem nyolcszáz embert menekített ki a vízzel elárasztott lakóépületekből, üzletekből.
„Sokkoltak minket a történtek, noha többen már átéltük az 1999-es földrengést is. De csakúgy mint akkor, idegtépő volt minden perc, miközben láttuk, ahogy emelkedik a ház vízszintje” – mondta egy férfi.
A felhőszakadás és azt követő villámáradás fölcsuszamlásokat és áramkimaradásokat okozott a térségben, több út is járhatatlanná vált.
A vihart a karibi térség felől érkező trópusi ciklon okozta. A Venezuelát hetek óta sújtó ítéletidőben eddig legkevesebb nyolcvanketten vesztették életüket.
Hasonlóan drámai a helyzet a Fülöp-szigeteken. A Nalgae névre keresztelt trópusi vihar óriási pusztítást végzett csendes-óceáni szigeten.
A vihar helyenként óránként százhatvan kilométeres széllökésekkel csapott le.
A nagy mennyiségű csapadék villámáradásokat okozott, járhatatlanná tette az úthálózatot, így több települést csak csónakkal érnek el a mentőcsapatok.
Az ítéletidőben és földcsuszamlásokban eddig legkevesebb negyvenöten haltak meg, több tucatnyi eltűnt után pedig még mindig kutatnak a hatóságok. A vihar miatt több mint hétezer embert evakuáltak. Őket ideiglenes szállásokon helyeztek el. A hatóságok leállították a légiforgalmat, és bezártak több hajókikötőt.
A vihar várhatóan vasárnap hagyja el a Fülöp-szigetek térségét, és a dél-kínai tenger irányába halad tovább.