A Han folyó mentén épült hidak közismerten öngyilkossági gócpontok Szöulban. A Korea Times szerint évente mintegy 500 ember próbálja megölni magát. Az új rendszer egy olyan videokamera hálózatot működtet, amelyet úgy programoztak, hogy észlelje az öngyilkossági kísérletet fontolgató személyekre jellemző viselkedést.
A gépi tanulás segítségével ezek
a kamerák a hídon túl sokáig tartózkodó embereket figyelik, miközben megállapításaikat a területről készült egyéb megfigyelési felvételekkel is alátámasztják.
A rendszer ezután jeleket küld a hidak közelében állomásozó mentőcsapatoknak – olvasható az Insider oldalán.
A diszpécserek ily módon hamar értesülnek a vészhelyzetről, ennek köszönhetően gyorsan cselekedni tudnak, hogy megakadályozzák az öngyilkossági kísérletet, vagy kimenthessék a már vízbe került illetőt.
A technológiát az elmúlt másfél év során a szöuli tűzoltó- és katasztrófavédelmi központ fejlesztette ki a Szöuli Technológiai Intézettel együttműködve.
„Az öngyilkosságot elkövetni szándékozó emberek kimentése során a legfontosabb, hogy még azelőtt megállítsuk őket, hogy a vízbe kerülnének. Ha már leugrottak, a túlélési arány 50 százalék alá csökken” – mondta a Korea Timesnak a szöuli tűzoltóság- és katasztrófavédelmi főhadiszállás szóvivője.
„Az irányítóközpontban 572 térfigyelő kamerát figyelünk, így nem könnyű egy maroknyi dolgozónak mindent észrevenni. Most azonban a mesterséges intelligencia működtette rendszer kiválasztja a gyanús viselkedést mutató személyekről készült felvételeket, és riasztást ad, így a mentőcsapatok sokkal gyorsabban tudnak reagálni” – folytatta.
A Korea Times megjegyzi, hogy a Han folyó mentén húzódó 28 híd egy részén különféle öngyilkosság-megelőző intézkedéseket vezettek be.
Ezek közé tartozik egy nyomásérzékelő a Mapo hídon, amely érzékeli, ha valaki a szokásosnál erősebben markolja a korlátot, valamint érzékelők segítik a mentőcsapatok munkáját a Seogang hídon is, amelyek figyelmezteti őket a híd alá bezuhanó testekre.
A címlapfotó illusztráció.