Újabb brüsszeli támadás a gyermekvédelmi törvény miatt

 

Megindult az uniós eljárás Magyarországgal szemben a gyermekvédelmi törvény miatt. Az Európai Bizottság szerint a törvény több uniós jogszabályt is sért. Gulyás Gergely a Kormányinfón arról beszélt, hogy a kormány álláspontja nem változott – közölte az M1 Híradó.


A gyermekvédelmi törvény kapcsán a magyar kormány álláspontja nem változott. Hiába támadják Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt mi nem vagyunk hajlandók változtatni azon, hogy a szexuális felvilágosítás a szülők feladata. Az óvodákban és iskolákban, amikor azt kérik tőlünk, vagy azt követeli Brüsszel, hogy biztosítsuk, az egyenlőséget a szexuális felvilágosításban, akkor ez brüsszeli nyelven azt jelenti, hogy engedjünk be LMBTQ –aktivistákat az iskolákba és az óvodákba” – magyarázta a Miniszterelnökséget vezető miniszter.


Az Európai Bizottság csütörtöki tájékoztatása szerint Magyarország június 23-án számos, korlátozó és diszkriminatív intézkedést előíró törvényt tett közzé. Emlékeztettek: az új törvény tiltja, illetve korlátozza az olyan tartalmakhoz való hozzáférést, amely a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását vagy a homoszexualitást népszerűsítik vagy jelenítik meg a 18 éven aluliak számára.

A címlapfotó illusztráció.