Nem elég, hogy divatba jött a besúgás, Gulagok épülhetnek az Egyesült Államokban?

 

Titkosrendőrség, Gulagok és egyéb átnevelőtáborok. Ez a normális ma Amerikában? Sokak szerint a Trump-hívőket átnevelő táborokba kellne küldeni, ahogy ezt a kommunista rendszerekben tették. „Konszolidálni” kívánják a volt elnök utáni helyzetet, melyet a második világháború utáni időkhöz hasonlítanak.

Az Amerikai Egyesült Államokban még mindig nem bocsátottak meg a konzervatívoknak. Továbbra is kiemelt célpont Donald Trump. Hétfőn indították útnak az alkotmányos vádeljárás (impeachment) dokumentumait a szenátusnak a volt elnök ellen. Ezt az eljárást az Amerikai Alkotmány első cikkelye teszi lehetővé abban az esetben, ha súlyosan megszegi a törvényt az adott elnök. Magyarul közjogi felelősségre vonás, amit a parlamentnek kell elfogadnia – írja a V4NA Hírügynökség.

Sokak szerint a Trump-hívőket átnevelő táborokba kellene küldeni, ahogy ezt a kommunista rendszerekben tették. „Konszolidálni” kívánják a volt elnök utáni helyzetet, melyet a második világháború utáni időkhöz hasonlítanak.


Az amerikai baloldalon a jobboldaliak átnevelése visszatérő gondolat. Tavaly a Project Veritas nevű oknyomozó portál rejtett kamerás felvételek segítségével lebuktatta Kyle Jureket, aki Barnie Sanders egyik kampányszervezője volt.

Jurek arról értekezett, hogy az Egyesült Államokban is Gulagokra lesz szükség,

hogy a Donald Trump-támogatókat átneveljék, és kifejtette azt a nézetét is, hogy Sztálin munkatáborai „sokkal jobbak voltak annál, amit a CIA elmondott az amerikaiaknak”.

„Az emberek fizetésért dolgoztak a Gulagokban, ahol a házastársi látogatásokat is engedélyezték. A Gulagokat valójában átnevelő táboroknak szánták”, mondta Jurek.

A történészek szerint egyébként 1924 és 1953 között 1,5-1,7 millió ember halt meg a Gulagokban.

A baloldaliak azonban nem csak a Gulagok intézményét hasznosítanák újra a kommunistáktól, már a besúgás is megkezdődött.

A 18 éves Helena Duke történetéről már korábban írtunk, ez is pontosan kimutatja, hogy ez a politikai irányzat milyen irányba viheti el Amerikát.

Ahogy annak idején Kelet-Németországban működött a Stasi, a Szovjetunióban pedig a KGB, az Egyesült Államokban most az is felmerült, hogy egy „titkosrendőrséget” kellene létrehozni. A Daily Beast című portálon megjelent írásban értekeznek a kérdésről és már a cikk elején leszögezik, hogy más országokban vannak hazai kémügynökségek, amelyek „otthon harcolnak a szélsőségesek ellen”.

A mainstream narratíva szerint egyébként a  „szélsőséges” jelző mindenkire vonatkozhat, aki nem a balliberális véleményt képviseli.