A Központi Nyomozó Főügyészségnek (KNYF) tájékoztatása szerint a Kaposvári Regionális Nyomozó Ügyészség benyújtotta a vádiratot a Kaposvári Törvényszéken a tavaly novemberben volt barátnője életét kioltó és egy férfit késsel megsebző elkövetővel szemben, aki azóta is letartóztatásban van.
A vádirat szerint a korábban szerződéses katonaként szolgáló vádlott 2025. november 15-én megjelent a volt barátnője kaposvári tartózkodási helyén, hogy személyes dolgait elvigye, ekkor a vádlott és egykori barátnője veszekedni kezdtek, amely során az elkövető többször megütötte a sértettet, miközben a fiatal nő nagybátyja, aki a ház alsó szintjén lakott, meghallotta a vitát, és elindult felfelé a lépcsőn.
A férfi szembetalálkozott a lefelé tartó elkövetővel, aki a segíteni igyekvő rokont ököllel úgy megütötte, hogy az a földre esett – ismertették.
A vádlott ezután a konyhában két kést vett magához azzal a szándékkal, hogy megölje a sértetteket, majd az emelet felé indult. A földről eközben felkelő férfit az elkövető megöléssel fenyegette, és a két késsel többször megsebesítette. A sértett fejét és nyakát ért vágott sérülések nyolc napon belül gyógyultak – közölte az ügyészség, hozzátéve, hogy
ezt követően a volt katona a ház emeletén tartózkodó volt párját többször megütötte, majd az egyik késsel olyan súlyos sérüléseket okozott neki, amelynek következtében a sértett az életét veszítette.
Az eljárás során az nyomozó ügyészek a férfi szervezetében és a lakásán kábítószert találtak, így több ember sérelmére, részben különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, valamint kábítószer birtoklás és fogyasztás miatt emeltek vele szemben vádat.
Az ügyben a Kaposvári Regionális Nyomozó Ügyészség a vádiratában indítványozta a vádlott letartóztatásának fenntartását, valamint, hogy a bíróság ítélje életfogytig tartó szabadságvesztés büntetésre. A vádlott katonai szolgálati jogviszonyát a Magyar Honvédség 2025. november 24-én méltatlanság miatt megszüntette – áll a KNYF által kiadott közleményben.
A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/Róka László)
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!











