A tűzoltók kiérkezésekor az épület teljes terjedelmében égett, a lángok már az ablakokon csaptak ki.
A tulajdonos meghatározta a palackok helyét és egy garázsajtó lebontása után kezdték meg azok hűtését és a tűz oltását.
Az oltást nehezítette, hogy annak folyamata közben még további négy palack is előkerült, amelyek közül több oxigén, acetilén és PB gázpalack is volt.
Az egyesület közlése szerint a palackokat még időben sikerült visszahűteni, így személyi sérülés nem történt,
a tűzzel erősen érintett palackokat egy mesterlövész néhány lövéssel ártalmatlanította.
Az eset, a gázpalackok kilövése az alábbi videón tekinthető meg:
Az oltásban a letenyei és a bázakerettyei hivatásos, illetve önkéntes tűzoltók vettek részt – áll az egyesület Facebook-oldalán elérhető bejegyzésben.
A kiemelt kép forrása: Bázakerettyei Tűzoltó és Speciális Mentő Egyesület Facebook-oldala











