Kapcsolódó tartalom
A NASA felfedezett egy aszteroidát, ami 2046. február 14-én a Földbe csapódhat.
A NASA közölte, hogy a becsapódás esélye kicsi, egy az 560-hoz, de amennyiben ez mégis megtörténik, úgy magyar idő szerint 22:44-kor csapódik a Földbe. Az előzetes vizsgálat szerint a becsapódási zóna az Indiai-óceántól kelet felé egészen Egyesült Államok keleti partvidékéig terjed, de pontosabb helyet még nem tudni.
Az ötven méter átmérőjű aszteroidát február 28-án fedezte fel az űrügynökség, azóta figyelemmel kíséri az útját.
We’ve been tracking a new asteroid named 2023 DW that has a very small chance of impacting Earth in 2046. Often when new objects are first discovered, it takes several weeks of data to reduce the uncertainties and adequately predict their orbits years into the future. (1/2) pic.twitter.com/SaLC0AUSdP
— NASA Asteroid Watch (@AsteroidWatch) March 7, 2023
„Új objektumok felfedezésekor többheti adatra van szükség ahhoz, hogy csökkentsük a bizonytalanságot, és pontosabban meghatározzuk a pályáját a következő évekre” – írta a NASA.
A 2023 DW pillanatnyilag a NASA kockázati listájának élén áll, a Torino-skálán jelenleg 1-es értékkel megjelölt objektum azonban azt jelenti, hogy egyelőre nincs ok aggodalomra.
A skála nulla és tíz közötti értékeket használ. Nulla esetén az esély, hogy összeütközik a Földdel elhanyagolhatóan alacsony, azaz nem jelent gyakorlati ütközési veszélyt, vagy pedig túlságosan kis méretű ahhoz, hogy képes legyen áthatolni a Föld légkörén. Tízes érték esetén az ütközés bizonyosan bekövetkezik, és a becsapódó objektum elég nagy ahhoz, hogy globális katasztrófát okozzon.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép: Twitter.com
Forrás: Daily Mail