Izraeli régészek nyolc strucctojást találtak Negevben, az ország déli részén található sivatagban egy ősi tűzrakóhely mellett. Az előzetes becslések alapján a leletek kora 4000 és 7500 év közötti lehet. A tojásokat jelenleg laboratóriumban vizsgálják, hogy pontosabban meghatározhassák a korukat – számolt be a CNN az izraeli régiségügyi hatóság (IAA) közleményére hivatkozva.
A team of archaeologists uncovered eight ostrich eggs, believed to be between 4,000 and 7,500 years old, at a prehistoric campsite used by desert nomads. https://t.co/UTHoRbt8DU pic.twitter.com/2FOhisp0iF
— CNN (@CNN) January 17, 2023
„A tojások közelsége a tűzrakóhelyhez arra utal, hogy a táborhelyet használó sivatagi nomádok szándékosan gyűjtötték őket” – olvasható a közleményben.
„Egy olyan táborhelyet találtunk, amely mintegy kétszáz négyzetméteren terül el, és amelyet a sivatagi nomádok a történelem előtti idők óta használtak”
– mondta Lauren Davis, az IAA ásatási igazgatója. „A helyszínen égetett köveket, kőszerszámokat, valamint kerámiacserepeket is találtunk” – tette hozzá.
Az IAA közleményében leírta, hogy a struccok gyakran előfordultak a térségben, egészen a 19. századig. A bronz- és vaskorban a mediterrán civilizációk elit körei között értékes tárgyaknak számítottak a strucctojások, amiket díszítésként, temetkezéseken, víztartóként és élelemforrásként is használtak.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép: Twitter.com