Leslie Mandoki pályájának mérföldköve a Mandoki Soulmates zenekar megalapítása és vezetése, amellyel a nemzetközi zenei élet meghatározó szereplőjévé vált. Red Rock Stúdiója mára nagy európai zenei központtá vált, itt olyan világklasszisok felvételei készültek, mint például Phil Collins, Lionel Richie, Bonnie Tyler, Jennifer Rush, Chaka Khan.
A sikerek nem feledtették el vele, hogy honnan indult, büszkén vállalja magyar származását, „pesti srác identitását”.
„A nemzetközi karrieremet bizonyára a budapesti magyar tanáraimnak és azoknak a csodás inspiráló művészeknek is köszönhetem, akiknek a dalain felnőttem.
Leginkább a Syrius együttes hatott rám, de inspirált Szakcsi Lakatos Béla tanárom és a nagy magyar szövegírók: Dusán, Demjén, Bródy, Horváth Attila is,
és persze a sok gyönyörű amerikai zene, ami majdhogynem titokban jutott el hozzám tinédzser koromban” – vallott pályája kezdetéről a hirado.hu-nak egy korábbi interjúban Leslie Mandoki, aki azt is felidézte, miért szökött nyugatra 1975-ben.
„A vasfüggöny mögött születtem és nőttem fel. Úgy gondoltam,
ne csupán Erdős Péter doktor döntse el, hogy a világ számára értékes zenét tudok-e írni, hanem ezt döntse el inkább a világ.
Ezért voltak az én állomásaim München, London, New York és Los Angeles, és máig ebben a körben mozog a művész életem” – nyilatkozta portálunknak korábban Leslie Mandoki, aki a sikerre éhes, zenei karrierre vágyó fiatal tehetségeknek is üzent ekkor.
„Magasra kell tenni a lécet, és élni kell az álmainkat!”
– fogalmazta meg a siker mottóját Leslie Mandoki.
Kiemelt kép: Leslie Mandoki magyar származású német zenész, zenei rendező, producer 2020. augusztus 7-én (Fotó: MTI/Mohai Balázs)