Aktuális

Izrael elfoglalta a határátkelő gázai oldalát Rafahban

A magyar jazz otthona a Szakcsi Rádió  

A Szakcsi Rádió több mint egy új platform a jazz zene terjesztéséhez: gazdag hangarchívumával és különleges műsorstruktúrájával egyedülálló rádióélményt kínál a műfaj rajongóinak és az azzal ismerkedő közönségnek is. A rádió szakmai grémiumának tagja, Gőz László jazz-zenész, zeneakadémiai tanár, a Budapest Music Center (BMC) alapítója az M5 kulturális csatorna Librettó című műsorában úgy fogalmazott, a hazai jazz egyfajta otthonra lelt a rádió által.

Művészként, lemezkiadóként és koncertrendezőként egyaránt sokat tett a kortárs zene és a jazz érvényesüléséért Gőz László, aki a közmédia online jazz zenei rádiója, a Szakcsi Rádió szakmai grémiumának tagjaként is azért tevékenykedik, hogy minél szélesebb kör ismerhesse meg a magyar jazz kivételes zenei örökségét és a feltörekvő tehetségeket. A közmédia Magyar Jazz Hete programsorozatának keretében az M5 kulturális csatorna Librettó című magazinjában kérdezték Gőz Lászlót az első magyar közszolgálati jazz-rádió jelentőségéről.

(Fotó: Librettó/Gőz László)

„A Szakcsi Rádió még fiatal, de remek szakmai alapot és sorvezetőt kapott többek között a tapasztalt, Bartók Rádiós szakemberektől. A magyar jazz otthona lett a közmédia új online zenei rádiója, hiszen a műsorok, portré- és stúdióbeszélgetések mellett rendkívül gazdag, több ezer felvételből álló hazai hanganyag, friss és archív koncert vár arra, hogy adásba kerüljön”

– hangsúlyozta  Gőz László, a BMC vezetője, a rádió szakmai grémiumának tagja. Hozzátette, bár a jazz rétegműfaj, nagy múltja van a hazai zeneoktatásban, és több jelentős professzionális magyar művelője volt, van és lehet a jövőben is.

„Nagy örömmel tölt el, hogy a magyar jazz-zenészek tárt karokkal fogadták a Szakcsi Rádiót, függetlenül attól, hogy a jazz melyik stílusát képviselik. Ennek oka az a bűvös szám, hogy 70 százalékban kizárólag magyar jazz szól”

– tette hozzá a Prima Primissima díjas harsonaművész. Gőz László kiemelte, világviszonylatban a hazai jazz sajátossága, hogy egyedileg hatott rá a Kárpát-medence népzenei kultúrája, valamint az ország földrajzi adottsága: keletről nézve nyugati, nyugatról nézve keleti hatások érték. A teljes beszélgetés elérhető a Librettó Médiaklikk-oldalán, amelyen 60 napig újranézhetők a korábbi adások is.

Szakcsi Rádió – a magyar jazz rádiója – elérhető a szakcsiradio.hu oldalon, a mobilalkalmazáson, vagy Spotify-on, a nap 24 órájában.

 Librettó – hétköznap 18 órától az M5 kulturális csatorna műsorán.

 

Ajánljuk még