Az ünnepi programok különféle módon közelítik meg a nemzeti ünnepet és Petőfi Sándor emlékezetét – tájékoztatta a Petőfi Irodalmi Múzeum az MTI-t hétfőn. A kisebbek múzeumpedagógiai foglalkozásokon és játékokon vehetnek részt.
Novokrescsenszkov Tamás vándornyomdász, betűszedő segítségével életre kel Landerer és Heckenast nyomdagépe. A vándornyomdász workshopja Kass János Az ember tragédiájához készült illusztrációsorozatával foglalkozik.
A felnőttek tematikus tárlatvezetéseken tekinthetnek meg egyszerre több kiállítást és lesz Interaktív városépítő workshop is a Károlyi-palota előcsarnokában.
Megemlékezést és koszorúzást is tartanak a PIM kertjében álló Petőfi-szobornál, ahol ünnepi beszédet mond Visky András, József Attila-díjas író, dramaturg.
Kapcsolódó tartalom
Megérkeztek az idei március 15-i programok – Ünnepeljük együtt az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseit!
Március 15: a csehországi magyarok is megemlékeznek a forradalom és szabadságharc évfordulójáról
Március 15. – Diáknapot és tematikus sétákat tartanak a Fiumei úti sírkertben
Huszáros programok várják a látogatókat a szentendrei skanzenben
Háromnapos ingyenes ünnepi programsorozat a Magyar Nemzeti Múzeumban
Szólj még egyszer a Szabadságról címmel, Lőrinc László történész-pedagógussal, a 25 szelfi című könyvsorozat szerzőjével és Fenyő D. Györggyel, a Magyartanárok Egyesületének alelnökével beszélget Kalla Zsuzsa, a Költő lenni vagy nem lenni kiállítás kurátora.
Este hét órától Jókai novellaciklusából készült felolvasószínházi előadás várja az érdeklődőket. A produkcióban Dömötör András színész és rendező a Csataképek a magyar szabadságharcból című kötet szövegeit állítja színpadra.
Az ünnepi programok előzetes online regisztrációval ingyenesen látogathatók – áll a közleményben.
Kiemelt kép: A Költő lenni vagy nem lenni című állandó kiállítás részlete a Petőfi Irodalmi Múzeumban 2023. január 13-án. (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)