A neokohn.hu tudósítása szerint Klavan amellett érvelt, hogy a nyugati gondolkodás alapművei – amelyek e civilizáció két pólusából, Athénból és Jeruzsálemből származnak, valamint a görög filozófusok, a Biblia bölcsessége és vallási tanítása – elengedhetetlenül fontosak ahhoz, hogy meg tudjuk őrizni a társadalom működését és rendjét.
„Az amerikai alapítóatyák írásai keretet adnak a kortárs problémák megértéséhez. Tévednek azok, akik azt állítják, hogy ezek a halott fehér férfiak művei csak az európaiaknak vagy a fehéreknek szólnak” – mutatott rá Klavan, hozzátéve, hogy a „nyugati civilizáció gazdagságát inkább magunkévá kell tenni, mintsem félredobni.”
Kapcsolódó tartalom
Kijelentette: „azzal, hogy belépünk ezekbe a hagyományokba, valójában egyfajta közösségbe lépünk, amely túlmutat mindazokon, amelyekkel a woke-ok minket meg szeretnének osztani. Túl a fajon, a nemen, a szexualitáson – mindezeken a dolgokon, amelyektől most azt hiszik, hogy az identitásuk mindenek felett áll” – mondta Klavan, aki szerint ebből a jelenlegi helyzetből valójában csak egy út vezet ki: „ironikus módon ez az az út, amelyet a woke-ok a leginkább elítélnek, ez pedig a nyugati hagyomány útja”.
Az amerikai író az interjúban kiemelte, hogy a nyugati hagyományban milyen fontos szereppel bír a hit, és azt mondta: eleve kudarcra van ítélve az a kísérlet, hogy ezt a hitet a „tudományba” vetett hittel helyettesítsék.
„A tudomány megmagyarázza, hogyan működik a természet, de azt nem, hogy mi a jó vagy erényes, és miért élünk” – jegyezte meg Klavan a neokohn.hu tudósítása szerint.