A program célja, hogy a természetben tett sétával egy kötetlenebb orvos-beteg beszélgetés számára biztosítson lehetőséget és időt, valamint hogy az aktív életre ösztönözzön. A sétáknak a Liget projekt részeként megújult Városliget ad helyszínt – tudatta a Bethesda Gyermekkórház és a Városliget Zrt. hétfőn az MTI-vel.
A Sétálj a dokiddal egy közösségi egészségmegőrző kezdeményezés, amely testmozgással egybekötve teremt lehetőséget arra, hogy a beteg gyerekek és szüleik közvetlenebb kapcsolatba kerüljenek az orvosokkal, egészségügyi dolgozókkal
– olvasható a közleményben.
Mint írják, a Bethesda Gyermekkórház 2025-ben rendszeresen meghirdet egy-egy ilyen eseményt, amelyhez csatlakozhatnak a kórházban gyógyuló gyerekek és családtagjaik. Minden alkalommal más és más orvossal, egészségügyi szakdolgozóval lehet majd együtt mozogni a megújult Városligetben. Az első ilyen sétának Major János orvosigazgató, csecsemő- és gyermekgyógyász főorvos, gyermek-gasztroenterológus szakorvos, fájdalomterapeuta lesz a házigazdája.
A Bethesda Gyermekkórház arra ösztönzi a többi egészségügyi intézményt, hogy indítsanak hasonló kezdeményezéseket – hangsúlyozzák az összegzésben.
„A Sétálj a dokiddal kezdeményezés célja nem csupán az, hogy a mozgáson keresztül támogassuk az egészséges életmódot, hanem az is, hogy minden lépéssel közelebb kerüljünk betegeinkhez és családjaikhoz” – idézi a közlemény Velkey György Jánost, Bethesda Gyermekkórház főigazgatóját.
Az összegzés idézi Gyorgyevics Benedeket, a Városliget Zrt. vezérigazgatóját is, aki a helyszínválasztást különösen szimbolikus nevezte, hiszen a Liget Budapest Projekt révén a Városliget jelentős egészségfókuszú fejlesztéseken ment keresztül, melynek köszönhetően több új sport- és rekreációs célú fejlesztéssel gazdagodott, emellett mára a zöldfelületének csaknem a fele megújult.
A természetben való közös sétálás segíthet megbontani a hagyományos kórházi, orvos-beteg szerepeket. Az ilyen informális találkozások során az egészségügyi dolgozók jobban megismerhetik a betegek személyes életét, szokásait, problémáit, ami hozzájárulhat a betegellátás minőségének javulásához is
– olvasható az összegzésben.
Mint írják, a mozgás közbeni beszélgetés segíthet a betegeknek leküzdeni a betegellátáshoz kapcsolódó szorongást vagy feszültséget. Az ilyen kezdeményezések általában hozzájárulhatnak a betegellátás emberközpontúságának erősítéséhez, a gyógyulási folyamat javításához, valamint az egészségügyi dolgozók egészségének támogatásához.
Az első fél órás sétára 2025 elején kerül sor, amelynek időpontjáról és részleteiről a kórház a közösségi média felületein fog hírt adni – olvasható a közleményben.
A Városliget fontos szerepet tölt be a környező kerületekben élők, dolgozók és iskolába járók rekreációjában, éppen ezért a Liget Budapest Projekt megvalósítása során kiemelt figyelmet kap az egészséges életmódra ösztönző sportolási és kültéri játszó funkciók fejlesztése és bővítése – áll az összegzésben.
Kiemelt kép: A Városliget látképe, középen a Széchenyi Gyógyfürdõ és Uszoda és a Fõvárosi Nagycirkusz a városligeti BalloonFly kilátóból fényképezve 2024. szeptember 30-án. (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)