Legfrissebb

Márton Viviana aranyérmet szerzett tekvondóban a párizsi olimpián!

Így sminkeljünk nyáron! Szakértőt kérdeztünk, mit szabad és mit nem

| Szerző: hirado.hu
A napi bőrápolási és sminkrutinunknak nyáron szüksége van egy kis változtatásra, hogy bőrünk ne szenvedje meg az időjárási körülményeket. Hogy a fényvédők és a smink hogyan férnek meg egymással, és milyen módon használjuk őket, arról a hirado.hu szakértőjével, Altmayer Anita allergológus-bőrgyógyásszal beszélgettünk.

A bőr az első számú védelmi vonalunk, így annak tudatos ápolásához a hidratálókrémeken felül a napvédők alkalmazása is hozzá tartozik, leginkább azokon a részeken, amely a leginkább ki van téve a nap káros sugarainak.

Annak érdekében, hogy tudatosan ápoljuk és védjük, a hidratálók mellett nem feledkezhetünk meg a fényvédők használatáról sem, különösen azokon a testrészeinken, amelyeket télen-nyáron napfény ér. A megfelelő naptej kiválasztásáról szakértőnk már elárulta a tippjeit, azonban az arcbőrünk védelme már bonyolultabb, főleg ha sminkelni is szeretnénk.

Sminkelhetünk-e napvédő mellett, és ha igen, mire figyeljünk?

Természetesen nem kell feladnunk ilyenkor sem a sminkelést, azonban ilyenkor már néhány trükköt is érmes lehet bevetni, hogy tartós legyen a végeredmény – véli szakértőnk, Altmayer Anita allergológus, bőrgyógyász.

Fotó: Shutterstock

Ma már nagyon sokféle fényvédő kapható, amik bőrkompatibilisek. Sokakban élnek a régi rossz emlékek a zsíros állagú naptejekről, amelyek okkal nem voltak népszerűek, a manapság elérhető termékpaletta azonban igen változatos, és bárki megtalálja a bőtípusához megfelelő, akár mattító hatású, oilkontrolos termékeket is, mely főképpen a fiatalok kedvence, akik nem szeretik, ha egy krémtől kifényesedik a bőrük.

Az egyik legfontosabb tudnivaló, hogy minden fényvédőnek kell legalább fél óra, amíg kifejti a hatását.

„Ha fényvédőt használunk a bőrünkre, vagy az legyen az első krém, amit az arcunkra kenünk, majd várunk legalább fél órát, és utána kenjük rá a hidratáló krémet és végül a sminket, vagy először jön a hidratálókrém, amivel várunk fél órát, hogy teljesen fölszívódjon és csak aztán jöhet a fényvédő, majd újabb várakozás után az alapozó” – javasolja a szakértő.

Elegendő fényvédőt tartalmaznak a sminktermékek?

Rúzsból, alapozóból, szájfényből és púderból is létezik fényvédős változat, azonban arra a kérdésre, elegendő védelmet nyújtanak-e számunkra ezek a termékek, a válasz sajnos az, hogy nem. Sokan fordulnak ilyenkor az olyan fényvédős termékekhez, melyek a már felkent sminkre kenve vagy fújva azt ígérik, hogy meghosszabbítja sminkünk élettartamát, és nem kell azt lemosnunk a nap felénél, hogy megismételjünk a reggel rutinunkat.

Azonban szakértőnk szerint, ez nem minden esetben elegendő.

„Azt gondolom, hogy ha valakin van smink, alapozó, azon nem fog átmenni a spray formátumú fényvédelem, az le fog róla peregni, hisz nagyon minimális tud áthatolni az alapozó rétegen. Ha valakinek problémás a bőre, és nem akarja, hogy pigmentfoltjai legyenek, ott azt szoktam javasolni, legyen egy 50 faktoros fényvédője és olyan alapozója, ami legalább 30 faktoros fényvédelmet biztosít. Erre később tehetünk olyan kőpúrdert, ami amellett, hogy mattít, szintén tartalmaz fényvédőt.”

Fontos kiemelni, hogy egyes típusú alapozók, amelyeknek nagyon sűrű az állaga és nagyon jól fednek, azok felfoghatók úgy is, mint a fizikai fényvédők, hisz vastagságuk miatt védőréteget biztosítanak a bőrnek, mivel megtörik a fénysugarakat. Ha ilyen típusú alapozót kombinálunk fényvédővel, annak a hatása, akár 12 órán át is kitarthat.

Ha valaki nem használna alapozót, hanem csupán fényvédőkrémet és egy szintén fényvédős BB krémet, annál azonban tudni kell, hogy azt négy órával később újra kell kenni.

Amiről pedig nem szabad megfeledkezni, az a fülek végeinek és a szem körüli finom bőrnek a védelme, melyek különösen érzékenyek.

Kiemelt kép forrása: Shutterstock

Ajánljuk még