A milliárdos a közelmúltban egy podcastban árulta el, hogy három gyermekére külön-külön kevesebb mint 1-1 százalékát szándékozik átörökíteni az 102,2 milliárd dolláros vagyonának – ez azonban így is fejenként több mint egymilliárd dollárt jelent – közölte a Fox News.
„A gyerekeim kiváló nevelést kaptak, remek lehetőségeik voltak, és úgy döntöttem, hogy nem szíves nekik, ha hatalmas örökséget hagyok rájuk. Ez nem egy dinasztia. Nem kérem tőlük, hogy ők vezessék a Microsoftot” – mondta Gates Raj Shamani podcastjában.
A Forbes 2025-ös milliárdos listája szerint Gates jelenleg a 13. leggazdagabb ember a világon, míg a lista élén Elon Musk áll 342 milliárd dollárral.
Gates három gyermeke annak ellenére, hogy a teljes vagyon csupán töredékét öröklik, így is bőséges anyagi alapokkal kezdhetik felnőtt életüket. A döntés mögött Gates filozófiája áll, miszerint a pénz nem lehet önmagában cél, csupán eszköz a világ jobbá tételére.
Ez a szemlélet áthatja a Gates Alapítvány működését is, amelyet egykor feleségével, Melindával közösen vezette. A pár 2021-ben vált el, ám alapítványuk ma is aktív szereplője a globális egészségügyi, oktatási és humanitárius kezdeményezéseknek.
Gates a COVID-19 világjárvány idején több mint 250 millió dollárt adományozott járvánnyal kapcsolatos célokra, többek közt az oltóanyagfejlesztés és az egészségügyi ellátás támogatására.
A járvány során az egyik legismertebb hangja lett a vakcinák fontosságának.
Nemrég a „The View” című amerikai műsorban Gates aggodalmát fejezte ki az USAID (az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége) forrásainak lehetséges csökkentése miatt, különösen Donald Trump és Elon Musk tervezett lépéseire utalva. „Az alapítványunk az USAID partnere az oltások és táplálkozási programok eljuttatásában. Ott kivételes emberek dolgoznak. Nem férgek. Ha ezek a programok leállnak, annak milliók halála lehet a következménye” – mondta Gates.