Botrány a palotában! Válik feleségétől a trónörökös

| Szerző: hirado.hu
A hercegi pár hét év házasság után jelentette be, hogy elválnak egymástól.

II. Leka Albánia koronahercege és felesége, Elia bejelentették, hogy hét év házasság után elválnak.

Az egykori pár, akik 2016-ban egy pazar ceremónia keretében kötötték össze életüket, hétfőn a közösségi médiában megosztott nyilatkozatban jelentették be sokkoló szakításukat.

„Helló mindenki! Ezzel a poszttal hivatalosan is tájékoztatlak benneteket, hogy Leka herceg és Elia Zharaia közös megegyezéssel véget vetnek a házasságuknak, mivel kapcsolatuk elvesztette a funkcióját.”

A közlemény hozzátette, hogy a pár 3 éves lánya, Geraldine hercegnő továbbra is „odaadó figyelmük középpontjában áll, hogy boldog és biztonságos életet biztosítsanak számára”.

Leka, az albán királyi család feje 2016 októberében vette feleségül Elia színésznő és énekesnőt. II. Leka trónörökös, azután lett az albán korona örököse, hogy apja, I. Leka király 2011-ben elhunyt.

II. Leka nagyapja, I. Zogu 1928-ban került az Albán Királyság trónjára, előtte az ország miniszterelnöke, majd köztársasági elnöke volt. Zogu feleségül vette a magyar származású Apponyi Geraldine grófnőt, akitől egy fia született, I. Leka. Gyermekük születésének évében az országot megszállták az olaszok Mussolini vezetésével, ezért a királyi családnak menekülnie kellett.

Albániát végül felszabadították 1943-ban és három évvel később a monarchiát is eltörölték. 1997-ben I. Leka megkísérelte visszaállítani az ország államformáját monarchiává, és bár számos párt, politikus és a lakosság nagy része támogatta, végül a népszavazáson leszavazták.

Albániából, azóta sem lett királyság, ennek ellenére II. Leka koronaherceg a Zogu ház feje maradt, de nem király, ahogyan apja sem volt már az.

Ajánljuk még