Budapesti kiáltvány – A Patrióták szerint Európa válaszúthoz érkezett

| Szerző: hirado.hu
A Patrióták budapesti kiáltványa címmel felhívást intéztek Európa népeihez a hétfői budapesti I. Patrióta Nagygyűlés résztvevői, azt hangsúlyozva: Európa válaszúthoz érkezett, a tét nem is lehetne nagyobb, mint nemzeteink szabadságának, szuverenitásának és kultúrájának megőrzése. Hétfőn a budapesti Millenárison rendezték meg az I. Patrióta Nagygyűlést, amelyen beszédet mondott Matteo Salvini olasz kormányfőhelyettes, a jobboldali Liga párt vezetője és Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke is.

Az MTI-hez eljuttatott kiáltványban azt írták: ma egyedül a Patrióták képviselik azon európaiak egyre növekvő táborát, akik meg akarják őrizni az irányítást saját jövőjük felett. Kiemelték: a Patrióták egy olyan erős Európában hisznek, amely szabad nemzetekre épül, ahol a szuverén államok közötti együttműködés a polgáraik érdekeit és jólétét szolgálja.

„Nemzeteink számára a békét, a szabadságot és a szuverenitást választják, és az utolsó védőbástyaként állnak a bürokratikus központosítás előretörésével szemben”

– tették hozzá. Az I. Patrióta Nagygyűlés Európa népeihez szóló üzenetei közt elsőként azt írták, hogy a Patrióták kiállnak a szabad nemzetek Európájáért. Határozottan elutasítanak minden olyan törekvést, amely egy európai szuperállam létrehozására irányul.

„A szuverenitás a népé – nem pedig a hatáskörein túlterjeszkedő, valóságtól elrugaszkodott és elszámoltathatatlan brüsszeli bürokráciáé”

– jegyezték meg.

Felemelik szavukat a nemzeti szuverenitás ellen zajló csendes államcsíny ellen. Elutasítják az uniós intézmények törekvéseit, amelyek elvonnák azokat a hatásköröket, amelyek jog szerint Európa nemzeteit és népeit illetik meg. Elkötelezettek a szubszidiaritás és az arányosság elvei mellett, és elleneznek minden további szuverenitásátruházást az európai intézményekre – fogalmaztak.

Közölték: elleneznek minden olyan erőfeszítést, amely a nemzeti vétó megszüntetésére irányul, mivel ez kulcsfontosságú a nemzeti érdekek védelmében.

Határozottan elítélik az olyan jellegű kijelentéseket, amelyek szerint az állami szuverenitás csupán illúzió.

Hozzátették, elutasítják a jogállamiság torzított, politikai fegyverként alkalmazását a demokratikusan megválasztott kormányokkal szemben.

Elutasítják a jogállamisági eljárást mint a nyomásgyakorlás és zsarolás eszközét, amelynek célja, hogy a tagállamokat a szuverén politikáik megváltoztatására kényszerítsék

– jelezték.

Elkötelezettek nemzeteink gazdasági szuverenitásának megerősítése mellett, a nemzeti jólétet jelentő ipar és kisvállalkozások támogatásával. Vállalják, hogy megvédik a gazdákat és a termelőket a tisztességtelen versenytől és a káros kereskedelmi megállapodásoktól” – írták.

Kiemelték továbbá, hogy határozottan kiállnak nemzeteink energiaszuverenitásának megőrzése mellett. Minden országnak joga van megválasztani energiaforrásait és meghatározni energiarendszerének szerkezetét – hangsúlyozták. Hozzáfűzték: elutasítanak minden politikai, jogi vagy infrastrukturális beavatkozást, amely a nemzeti energiamixet érinti.

„A Patrióták elkötelezettek nemzeteink kulturális szuverenitásának védelme mellett. Büszkék nemzeteink sokszínűségére, történelmükre és hagyományaikra, amelyek Európa zsidó-keresztény örökségében gyökereznek”

– emelték ki. Jelezték: elutasítják a tömeges bevándorlást, amely aláássa társadalmaink biztonságát, kohézióját és identitását.

„Csak a nemzeteknek van joguk saját sorsuk meghatározására, és arra, hogy eldöntsék, kikkel kívánnak együtt élni”

– közölték. A kiáltvány zárásaként felszólítottak a visszatérésre a józan észen alapuló politikához és az európai együttműködés alapvető céljainak tiszteletben tartására, népeik számára a béke, a jólét és a biztonság biztosítására.

Patrióta-gyűlés a Millenárison

Hétfőn a budapesti Millenárison rendezték meg az I. Patrióta Nagygyűlést, amelyen beszédet mondott Matteo Salvini olasz kormányfőhelyettes, a jobboldali Liga párt vezetője és Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke is. Matteo Salvini köszönetet mondott Orbán Viktornak és Magyarországnak „azért a fáradhatatlan diplomáciai munkáért, amelyet a béke eléréséért folytatnak nap mint nap, és azért is, hogy ellenállnak annak a többségi erőnek, amely miatt jelenleg a háborúba sodródik Európa”.

„Köszönöm, hogy egész Európát emlékeztetted arra, a valódi politika a szolgálatról nem pedig mások alávetéséről szól”

– fogalmazott Matteo Salvini.

Orbán Viktor pedig arról beszélt, a Patrióták azt akarják, hogy egész Európa nemzeti és konzervatív színekben pompázzon az évtized végére.

„Ha a progresszív globalistákat le akarjuk győzni, akkor nekünk, nemzetieknek is nemzetközi keretben kell szerveződnünk”

– jelentette ki Orbán Viktor.

Kiemelt kép: Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke (j3), Tom Van Grieken, a Flamand Érdek (Vlaams Belang) belga jobboldali párt elnöke (j2), Ainars Slesers, a Lettország az első párt elnöke (j), Matteo Salvini, a kormányzó olasz Liga párt elnöke, miniszterelnök-helyettes (j4), Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés parlamenti frakcióvezetője (j5), Geert Wilders, a holland Szabadságpárt (PVV) vezetője (j6), Martin Helme, az Észt Konzervatív Néppárt (EKRE) elnöke (j7), Krzysztof Bosak, a lengyel Konföderáció tömörülés elnöke (j8) és Santiago Abascal, a spanyol VOX párt elnöke (j9) az I. Patrióta Nagygyűlésen a Millenárison 2026. március 23-án (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos)

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még