A libanoni egészségügyi minisztérium közlése szerint az izraeli légitámadások ma reggel legalább 12 ember életét követelték Bejrút központjában. A minisztérium hozzátette, hogy további 41 ember megsebesült a bejrúti Zuqaq al-Blat negyed ellen indított támadásban.
Ez volt a második izraeli légitámadás a sűrűn lakott területen, miután néhány órával korábban egy épületet találat ért Bashoura városrészben, szintén Bejrút központjában.
A Reuters szerint a légitámadások a város központjától és a libanoni kormány székhelyétől sétatávolságra történtek. A hírügynökség arról számolt be, hogy nyolc órás időszak alatt, helyi idő szerint hajnali 1:30 és reggel 8:00 között négy légitámadás történt, az izraeli hadsereg az egyik támadás előtt figyelmeztetést tett közzé a közösségi médiában, a másik három előtt azonban nem.
Kapcsolódó tartalom
Jiszráel Katz az izraeli médiának nyilatkozva szerdán úgy fogalmazott, hogy
„ezen a napon jelentős meglepetések várhatók minden fronton, amelyek eszkalálni fogják az Irán és a libanoni Hezbollah ellen folytatott háborút”.
Hozzátette, hogy Khatib az éjszaka folyamán került likvidálásra, és az iráni rezsim elleni csapások intenzitása fokozódik – közölte a The Guardian.
A miniszter azt is állította, hogy
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök felhatalmazta a hadsereget arra, hogy „bármely magas rangú iráni tisztviselőt likvidáljanak további engedély nélkül”.
A hír egy nappal azt követően érkezett, hogy Irán megerősítette biztonsági vezetője, Ali Laridzsáni, valamint a Baszidzs erők parancsnoka, Gholamreza Soleimani halálát.
Irán részéről egyelőre nem érkezett hivatalos reakció Khatib likvidálásáról.
Kiemelt kép: Munkagéppel takarítják egy izraeli rakétatámadás következtében összedőlt lakóház romjait Bejrútban 2026. március 18-án (Fotó: MTI/EPA/Vael Hamzeh)











