A kutyáktól csak a viccet szeretjük, a drogliberalizációra irányuló javaslatuk elfogadhatatlan – jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden a Facebook-oldalán. Gulyás Gergely bejegyzésében leszögezte:
aki jogszerűvé akarja tenni a drogfogyasztást, az a fiatal nemzedék életét kockáztatja.
„Mondjunk nemet a drogok legalizálására, a magyar jövőt nem alakíthatják drogosok” – hangsúlyozta a tárcavezető.
Ahogyan arról hétfőn a hirado.hu is beszámolt, Nagy Dávid, az MKKP országos választási listájának vezetője Gulyás Mártonnak, a Partizán műsorvezetőjének arról beszélt, hogy pártja a marihuána fogyasztását, sőt termesztését is legalizálná.
Horváth László, kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos az ellenzéki párt felvetésére úgy reagált, a Fidesz nem fogja engedni, hogy a Tisza Párt és a Kutyapárt közösen a zsákutcába vezető, visszafordíthatatlan társadalmi károkat okozó nyugat-európai mintára utat engedjen a kábítószer-liberalizációnak és a kábítószer-bűnözésnek. A kormánypárti politikus a közösségi oldalán elérhető bejegyzésben arról is írt, hogy a Kutyapárt álláspontja nem meglepetés, és azt is tudják, hogy Magyar Péter kapcsolata „konszenzuális a kábítószernek látszó anyagokkal”. Azt is látják – folytatta –, hogy a Tisza Párt 100 oldalas programjában mindössze 23 sort érdemelt a kábítószer elleni küzdelem, azonban a zéró tolerancia, a rendőrségi hajtóvadászat, a Delta program nem szerepel írásos terveikben.
„Amíg nemzeti kormánya van Magyarországnak, addig a zéró tolerancia, a szigorú törvények és a hajtóvadászat marad!” – fogalmazott bejegyzésében Horváth László.
Kiemelt kép: Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)











