A székelyföldi város főterén összesereglett tömeg előtt azt mondta:
azért jött Kézdivásárhelyre a nemzeti ünnepen, hogy államfőként megerősítse, Magyarország számára fontos minden külhonban élő magyar ember.
Rámutatott: a magyarság összetartozását, annak lelki és kulturális kifejezése mellett, jogi alapokon is rögzítette a 2011-es alaptörvény.
„Egyek vagyunk tehát lelki és közjogi értelemben is. Van és lehet állampolgársága és szavazati joga minden erdélyi, székely és csángó magyarnak” – hangsúlyozta a köztársasági elnök.
Kiemelt kép: Sulyok Tamás köztársasági elnök (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)











