A horvát kormányfő szombati zágrábi sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre kijelentette: Horvátországnak nem áll érdekében beavatkozni Szerbia belügyeibe, és az ilyen állítások megalapozatlanok.
Andrej Plenkovic pénteken közölte: levélben tájékoztatta Mark Rutte NATO-főtitkárt arról, hogy Szerbia kínai gyártmányú szuperszonikus rakétákat szerzett be. Úgy vélekedett, a kérdést a NATO-nak és a szövetség tagállamainak is figyelembe kell venniük. A horvát miniszterelnök szerint ilyen típusú kínai fegyverrendszerről eddig nem volt tudomásuk európai területen.
Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtök este megerősítette, hogy
Szerbia Kínától CM-400 típusú szuperszonikus ballisztikus rakétákat vásárolt.
Leszögezte: Szerbia senki ellen nem tervez támadást, ellenben attól tart, hogy a jövőben egy horvát-albán-koszovói katonai szövetség célpontjává válhat.
Horvátország, Albánia és Koszovó védelmi miniszterei tavaly Tiranában írtak alá szándéknyilatkozatot a katonai együttműködés elmélyítéséről. A dokumentum céljaként a délkelet-európai stabilitás és biztonság erősítését, tapasztalatcserét, valamint Albánia és Koszovó euroatlanti törekvéseinek támogatását jelölték meg.
Kiemelt kép: Andrej Plenkovic (Fotó: X.com)











