A vármegyeházán rendezett díjátadó ünnepségen Tuzson Bence igazságügyi miniszter elmondta, szekszárdi intézménnyel lefedték az országot áldozatsegítő központokkal. Hozzátette, a hálózatot tovább fejlesztik, a következő hetekben Csepelen és Baján adnak át áldozatsegítő pontokat.
A központokban a bűncselekmények áldozatai pszichológiai, jogi segítséget, a krízishelyzetbe került emberek pedig kormányhivataloknak köszönhetően pénzügyi segítséget is kaphatnak
– mondta.
2024-ben mintegy 31 ezer, 2025-ben már 45 ezer ember fordult az áldozatsegítő központokhoz, a növekedés a rendőrséggel való együttműködésnek köszönhető, mivel az áldozatok jó része ott értesül a lehetőségről – emelte ki.
Kapcsolódó tartalom
A kiemelt kép forrása: vansegitseg.im.gov.hu











