Medve hajszolt életveszélybe magyar turistákat Erdélyben

| Szerző: hirado.hu
Elűzte a medve a kijelölt turistaösvényről azokat az Erdélyben kiránduló magyarokat, akiket a hegyimentők emeltek ki egy nehezen megközelíthető, meredek szakaszról, Székelykőn.

Két magyar turista került bajba szombaton Erdélyben a Fehér megyei Székelykőn, miután egy medve elől menekülve letértek a kijelölt túraösvényről, és egy nehezen megközelíthető, meredek szakaszon rekedtek – számolt be a Maszol.

A hegyimentők szerint két magyarországi turistáról van szó, akik

egy medve elől menekültek, amikor egy meredek területre jutottak.

„A két túrázó egy sziklafalas részen rekedt, ahonnan már nem tudtak biztonságosan lejutni. A mentőcsapatok megtalálták őket, kiemelték a veszélyes zónából, majd megkezdték a biztonságos ereszkedést a hegyről” olvasható a Salvamont közleményében.

Kiemelt kép forrása: Shutterstock

VilágPont Járai Judittal

Ajánljuk még