Két magyar turista került bajba szombaton Erdélyben a Fehér megyei Székelykőn, miután egy medve elől menekülve letértek a kijelölt túraösvényről, és egy nehezen megközelíthető, meredek szakaszon rekedtek – számolt be a Maszol.
A hegyimentők szerint két magyarországi turistáról van szó, akik
egy medve elől menekültek, amikor egy meredek területre jutottak.
„A két túrázó egy sziklafalas részen rekedt, ahonnan már nem tudtak biztonságosan lejutni. A mentőcsapatok megtalálták őket, kiemelték a veszélyes zónából, majd megkezdték a biztonságos ereszkedést a hegyről” – olvasható a Salvamont közleményében.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép forrása: Shutterstock











