Eszméletlenre verték a technoparti közepén – vádat emeltek a sportarénás verekedők ellen

| Szerző: Klusovszki Kíra
Vádat emeltek három férfi ellen, akik a Papp László Budapest Sportarénában tartott technopartin verekedtek – közölte a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a vádlottak – egy 23 és 25 éves magyar és egy 24 éves ukrán férfi – tavaly november 12-én a hajnali órákban egy nagyobb baráti társaság tagjaiként részt vettek egy technokoncerten.

A férfiak a zsúfolt „küzdőterén” táncoltak, amikor szóváltásba keveredtek a 25 éves elkövető barátnőjét előzőleg obszcén kifejezésekkel illető, ittas férfival, illetve annak barátaival.

A 23 és 24 éves terheltek rátámadtak a sértettre és az egyik barátjára, majd a 25 éves férfi is a sértetthez lépett, és őt ököllel, nagy erővel arcon ütötte, aminek hatására a férfi elesett, fejének hátsó részét a küzdőtér kövezetébe ütötte, és eszméletét vesztette.

Az elkövetők, észlelve, hogy a sértett eszméletlenül elterült a földön, sietve távoztak a helyszínről, míg mások segítséget hívtak – írták.

Az ügyészségi közlemény alapján a sértett életveszélyes koponya- és agysérülést szenvedett, életét az idejében alkalmazott gyors és szakszerű orvosi ellátás mentette meg.

A Fővárosi Főügyészség a 25 éves férfit életveszélyt okozó testi sértés bűntettével vádolta meg, és vele szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozta a vádiratban; társaival szemben csoportosan, nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette a vád és felfüggesztett börtönbüntetés az indítvány – áll a közleményben.

A kiemelt kép illusztráció (Fotó: Shutterstock)

Ajánljuk még