Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!
×

Szépségdíjas góllal nyerte utolsó vb-selejtezőjét a magyar válogatott

Izgalmas mérkőzésen győzte le 2-1-re Lengyelországot a magyar labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában Varsóban. Marco Rossi együttese így végül negyedik helyen végzett csoportjában.

Lengyelország–Magyarország 1-2

Gólszerzők: Swiderski (62.), ill. Schäfer (37.), Gazdag (80.)

Vége a mérkőzésnek.

90. perc – Újabb csere a magyar csapatban: Nagy Ádám helyett Vécsei Bálint, Szalai Ádám helyett Hahn János érkezett a pályára.

85. perc – Milik fejelt veszélyes helyzetből egy szögletet követően, Gulácsi azonban magabiztosan fogta a kapura tartó labdát.

80. perc GÓÓÓL! Pazar akció! Kiss Tamás indult meg a jobb szélen majd okosan tálalt laposan a tizenhatoson belül érkező Gazdag Dániel elé. A magyar középpályás igazított egyet a labdán és kíméletlenül kilőtte a rövid felsőt. Szczesnynek esélye sem volt. Szépségdíjas találat! 1-2

72. perc Vérfrissítés mellett döntött Marco Rossi. Schön Szabolcsot Kiss Tamás váltotta.

70. perc Kicsit leült a mérkőzés, és ismét a lengyel együttes kezdte átvenni a kezdeményezést. Zielinski lőtt távolról, de lökete jócskán elkerülte a kaput.

65. perc – Milik és Frankowski is pályára lépett, Piatek és Linetti kárára.

61. perc Gól! Egy szögletet követően Bednarek fejese Szalai Attiláról szerencsétlenül pattant fel, pont Swiderskihez, aki okosan fejelte el a labdát a védők és Gulácsi felett. 1-1

58. perc Csere a magyar válogatottnál: Varga Kevin helyett Gazdag Dániel érkezett a pályára.

53. perc– Hatalmas helyzet! Schön lőtt a tizenhatoson belülről ballal, de Szczesny hatalmasat nyújtózva kiszedte a hosszú felsőbe tartó lövést. A labda Varga elé került, aki lendületből érkezve fölé lőtt a kapu torkából.

49. perc – Egy szöglet után veszélyeztetett Piatek, de Dibusz jól zárta a rövid sarkot, így a labda az alapvonalon túlra pattant. Az újabb sarokrúgás már nem okozott gondot a védelemnek, sőt, a válogatott meg is indította a kontráját, melynek végén Varga Kevin lőtt távolról. A gólszerzési kísérlet azonban nem volt pontos, Szczesny könnyedén fogta a középre tartó labdát.

Kettőt cserélt a szünetben a lengyel szövetségi kapitány, Paulo Souza: Jozwiak Cash-t, Zielinski Modert váltotta.

Vége az első félidőnek.

45+1 perc – Matty Cash rúgja fel sárga lapot érően Szalai Ádámot. A magyar támadó a földön maradt, ápolni kellett.

( Fotó:  MTI/Szigetváry Zsolt)

45. perc – Moder került helyzetbe a tizenhatoson belül, a védelembe visszalépő Schön viszont kiválóan ért bele a lövésbe, amely így Dibusz kezeiben kötött ki.

42. perc Klich rúgta fel Schäfert, amiért sárga lapot kapott, így a következő vb-selejtezőn nem játszhat majd. A szabadrúgásból ezúttal nem tudott veszélyeztetni a magyar csapat.

37. perc – GÓÓÓL! Varga Zsolt végzett el szabadrúgást, amelyet Puchacz rosszul csúsztatott meg. A labda Schäfer elé pattant, aki pont annyira tette bele a fejét, hogy az Szczesny lábai között a kapuba jusson. 0-1

27. perc Nagy Zsolt beadása pattant Schönhöz, aki jól tálalt Nego elé, a jobb szélső lövését azonban egy védő blokkolta.

23. perc Varga adta be a labdát élesen a baloldalról, Szczesny azonban résen volt, és jó helyre ütötte a veszélyes labdát.

19. perc – Nagy védés! Egy jobboldali beadást követően a Dibuszról először ellenfélhez pattant a labda, de a magyar hálóőr ezt követően jól leért a lövésre, és kiütötte a labdát a kapu torkából.

11. perc – Megvolt az első veszélyes helyzet, a baloldali beadás után leadott lövést azonban Lang blokkolta.

Nagy iramban, fegyelmezetten kezdték a mérkőzést a csapatok, komolyabb lehetőség azonban nem adódott az első tíz percben. A lengyelek igyekeztek magasan letámadni és hosszú labdákkal a védelem mögé kerülni, míg a magyarok gyors kontrákkal próbálkoztak.

Sípszó előtt

Megvannak a kezdőtizenegyek

A magyar válogatott kezdőcsapata (3-4-2-1):

Dibusz Dénes – Fiola Attila, Lang Ádám, Szalai Attila – Nego Loic, Schäfer András, Nagy Ádám, Nagy Zsolt – Varga Kevin, Schön Szabolcs – Szalai Ádám

A lengyel válogatott kezdőcsapata (4-4-2):

Szczesny – Kedziora, Dawidowicz, Bednarek, Puchacz – Cash, Klich, Linetty, Moder – Piatek, Swiderski

Jó hangulatban, együtt vonult a két szurkolótábor a stadionba

Az angol-magyar összecsapáson történt szurkolói rendbontás miatt a vendégszurkolók szektorát nem nyithatták meg a varsói Nemzeti Stadionban, ám a két szurkolótábor jó kapcsolata miatt több magyar drukker is elutazott Lengyelországba.

A szurkolók a belvárosban, a Charles de Gaulle szobornál találkoztak közel három órával a találkozó előtt, a néhány száz drukker – köztük magyarokkal és lengyelekkel – felváltva éltette egymást. Innen közösen indultak a 2012-es Európa-bajnokságra átadott létesítményhez, amely piros-fehér kivilágítást kapott és gyönyörű látványt nyújtott a sötétben.

A mérkőzésre a szervezők egy 90 oldalas külön kiadvánnyal készültek, a kiskönyvben helyet kapott többek között egy interjú Szoboszlai Dominikkal – aki sérülés miatt végül nem léphet pályára –, Marco Rossi szövetségi kapitánnyal, valamint Détári Lajossal, aki 1987-ben éppen a lengyelek ellen lőtte örökké emlékezetes szabadrúgásgólját.

Marco Rossi: Büszkén szeretnénk képviselni Magyarországot

Valós téttel már nem bír a magyar labdarúgó-válogatott számára hétfőn a lengyelek elleni világbajnoki selejtező, Marco Rossi szövetségi kapitány szerint viszont igenis fontos az összecsapás.

A mérkőzés helyszínén, a varsói Nemzeti Stadionban megtartott vasárnapi sajtótájékoztatón az olasz szakember megjegyezte: a lengyelek hazai pályán ünnepre készülnek, ezért várhatóan mindent megtesznek majd a győzelemért. „Nekünk is hasonlóak a szándékaink, csak úgy, mint minden alkalommal, amikor kimegyünk a pályára, büszkén szeretnénk képviselni Magyarországot” – mondta Rossi.

A kapitány kitért Robert Lewandowski hiányára is, mint mondta: a Bayern München klasszisa a világ egyik legjobbja, aki bármelyik csapatban pótolhatatlan lenne, így természetesen nem szomorkodnak, amiért nem szerepel a hétfői mérkőzésen.

A szövetségi kapitány nyilatkozatáról bővebben ide kattintva olvashat.

Szoboszlai sem lép pályára

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Twitter-oldala arról számolt be, hogy a német Bundesligában szereplő RB Leipzig 21 éves futballistája, Szoboszlai Dominik még a vasárnapi edzésen izomfájdalmat érzett a combjában, ami nem javult, így visszatér klubjához.

A lengyel–magyar vb-selejtező hétfőn (ma) 20.45 órakor kezdődik a varsói Nemzeti Stadionban. A mérkőzésre információk szerint minden jegy elkelt – ez csaknem 60 ezer szurkolót jelent –, a találkozó játékvezetője a portugál Tiago Martins lesz.

Ahogy arról írtunk, utolsó világbajnoki selejtezőjét játssza hétfő este a varsói Nemzeti Stadionban a magyar labdarúgó-válogatott. A magyar és a lengyel csapat eddig 33-szor találkozott, és az örökmérleg magyar fölényt mutat, mivel 20 győzelem mellett mindössze nyolc vereség és öt döntetlen született.

Balogh Botond elhagyta a magyar felnőttválogatottat, az U21-es csapatot segíti

Balogh Botond nem lesz ott a magyar labdarúgó-válogatott hétfői, varsói világbajnoki selejtezőjén, ugyanis az U21-es csapattal Izraelbe utazik.

Az MLSZ közösségi oldalának vasárnapi beszámolója szerint Marco Rossi, a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, valamint Gera Zoltán, az U21-esek szövetségi edzője megállapodott, hogy a Parma középső védője az Eb-kvalifikáció szempontjából fontos, Izrael elleni keddi mérkőzésen az U21-es válogatottat segíti majd. A védő délelőtt csatlakozott a hamarosan Izraelbe induló U21-es csapathoz, amely negyedik helyen áll csoportjában, de egy győzelemmel két pontra megközelítheti a második izraelieket.

Balogh Botond új feladatáról bővebben ide kattintva olvashat.

Lewandowski nem játszik a magyarok elleni vb-selejtezőn

Jakub Kwiatkowski, a PZPN szóvivője elmondta, hogy Paulo Sousa és az edzői stáb Lewandowskival közösen döntött a klasszis csatár pihentetése mellett – mint olvasható, a 33 éves játékos már vissza is tért a Bayern Münchenhez. Lewandowski mellett egyébként Kamil Glik és Grzegorz Krychowiak sem lép pályára Marco Rossi együttese ellen.

Lewandowski október 9-től összesen 849 percet játszott, az egész szezonban pedig 1438-at. Nagy terhelést kap, ezért közösen úgy határoztunk, hogy itt az ideje egy kis pihenésnek. A célunkat elértük, ott vagyunk a selejtező rájátszásában. Gliket sárga lapos eltiltás fenyegeti, ha besárgult volna, ki kéne hagynia a playoff odavágóját. Ezt szeretnénk elkerülni, mert most már a pótselejtező a legfontosabb a válogatott számára” – árulta el Kwiatkowski.

Magabiztos válogatott, változó NB I – Gurulj be lassítva is! podcast

Lehetett volna-e könnyebb ellenfél a péntek esti összecsapáson? Hogyan folytatjuk Lengyelország ellen, majd a Nemzetek Ligája A-divíziójában? Szoboszlai Dominik után Szalai Attila is Európa legjobb együtteseinek egyikéhez kerülhet? Volt-e reális esély a kijutásra és csalódottak lehetünk-e amiatt, hogy nem szerepelhetünk a világbajnokságon?

Minden kérdésre választ kaphat a Gurulj be lassítva is! podcastban, melyet ide kattintva érhet el.

A magyar válogatott simán nyert San Marino ellen, a lengyel siker miatt azonban nem juthat tovább

A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-ra legyőzte San Marino legjobbjait a Puskás Arénában a világbajnoki selejtezősorozat 9. fordulójában, ám miután Lengyelország is könnyedén, 4-1-re nyert az andorraiak ellen, így biztossá vált, hogy Marco Rossi együttese már matematikailag sem juthat ki a csoportjából a 2022-es katari világbajnokságra.

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva tekintheti meg.