×
Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Michelisz közel két év után nyert újra futamot

A 2019-es bajnok Michelisz Norbert, a Hyundai magyar versenyzője nyerte a túraautó-világkupa (WTCR) idei ötödik, csehországi fordulójának második futamát vasárnap.

A 37 éves mohácsi versenyző legutóbb 2019 decemberében, Malajziában tudott versenyt nyerni a WTCR-ben.

A csehországi Mostban aratott vasárnapi sikerével az M4 Sport F1-es szakkommentátora feljött a bajnoki összetett nyolcadik helyére.

Michelisz a vasárnap délután megtartott első futamon – amelyet az argentin Néstor Girolami nyert Hondával – hetedik volt, így a magyar indulók közül ő volt a legeredményesebb a hétvégén.

A Zengő Motorsport magyar versenyzője, Boldizs Bence előbb tizenötödik, majd 13. lett, míg Tassi Attila (Honda) az első futamon a 17. helyen zárt, a második viadalt pedig műszaki hiba miatt nem tudta befejezni.

Az összetettben Michelisz a nyolcadik helyre lépett előre 93 ponttal, Tassi a 15. (66 pont), míg Boldizs a 19. (8 pont) helyen áll. Az élen a címvédő francia Yann Ehrlacher áll 135 ponttal.