A Poroszló és Tiszafüred közötti bringaút lett az év kerékpárútja

Idén 46 pályázat szállt versenybe, hogy elnyerje az Év kerékpárútja címet. A szakmai zsűri ezek közül tizenegy útvonalat juttatott a döntőbe, amikre az Aktív Magyarország Facebook-oldalán lehetett szavazni. A győztest május 11-én a közlekedési kultúra napján, a Petőfi Rádióban az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ részéről Petényi Mirkó jelentette be.

A Közlekedési kultúra napja rendezvénysorozat keretében a KTE Közlekedésbiztonsági Tagozata, az Aktív Magyarország, az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. és a Magyar Kerékpárosklub pályázatának célja volt, hogy egy igazán példaértékű útvonal kapja meg a díjat. Továbbá fontosnak tartják, hogy a kerékpározók, kerékpáros turisták ez által megismerjék az ország legizgalmasabb útvonalait.