Repülőrajtot vett a Demján Sándor-program: eddig 4300 vállalkozás nyújtott be pályázatot több mint 5 milliárd forintra

| Szerző: Blazsek Olivér
A magyar kormány a Demján Sándor-program keretében 1410 milliárd forintnyi forrással támogatja a hazai kkv-k termelékenységének növelését és méretugrását. A kormány célja, hogy az intézkedésen keresztül lehetőséget biztosítson a vállalkozásoknak eszközbeszerzésre, technológiafejlesztésre, valamint online jelenlétük megerősítésére. Szabados Richárd kis- és középvállalkozások (kkv-k) fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) MTI-nek szerdán küldött közleményében kiemelte: ennek részeként a Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja program keretében 9 milliárd forintnyi támogatás áll rendelkezésre a vállalkozások számára. A pályázatra eddig 4300 vállalkozás nyújtotta be a támogatási igényét, amelyből már 1500 projekt támogatói döntéssel zárult.

A Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja pályázat egy utalványszerű voucherprogram, amely az 50 fő alatti vállalkozások weboldal fejlesztéseit és közösségi média megjelenését támogatja, ezáltal erősítve online jelenlétüket és e-kereskedelmi tevékenységüket. A pályázatra eddig több mint 8 ezer regisztráció érkezett. A 9 milliárd forintos keretösszegből támogatott pályázatra 2025. december 31-ig vagy a keretösszeg kimerüléséig pályázhatnak az érintettek. A voucherek kibocsátása jelenleg is folyamatos, amelyekkel a vállalkozások be tudják nyújtani igényeiket a kiválasztott telekommunikációs szolgáltatókhoz – tájékoztatott a tárca. Szabados Richárd kiemelte:

eddig 4300 vállalkozás nyújtotta be a támogatási igényét 5,5 milliárd forint értékben.

A beérkezett kérelmek elbírálása folyamatos, és 1500 projekt értékelése már le is zárult pozitív támogatói döntéssel, kétmilliárd forint értékben. A programban ötféle, egyenként 400 000 forint és 1 500 000 forint közötti értékű szolgáltatáscsomag megvalósítására pályázhatnak a vállalkozások, amelyek kivitelezését kizárólag a pályázati feltételeknek megfelelt, szerződött szolgáltató partnerek végezhetik. A palyazat.neum.hu weboldalon közzétett – még bővülő létszámú –, jelenleg 22 szállító partneren keresztül nyílik lehetőség a sikeres pályázatok megvalósítására.

A voucher igénybevételének folyamatát Szabados Richárd alábbi videója foglalja össze.

További információk a hivatalos oldalon érhetők el – ismertették.

Kiemelt kép: Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)

Ajánljuk még