„Budapest–Belgrád-vasút északi szakaszának finanszírozása leütve! ”– írta szerdai Facebook-posztjában Nagy Márton. A bejegyzésben azt is kifejtette, hogy
eredményesen tárgyalt a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetével.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter még tavaly ősszel számolt be egy fontos mérföldkőről a vasútvonal építésével összefüggésben: akkor arról beszélt, hogy az utolsó sínszál lefektetésével a fővároson kívüli szakasz nyílt vonali vágányépítési munkálatai lezárultak, s így a 2025 végére elkészülhetnek a magyarországi munkálatok.
Kína a Budapest–Belgrád-vasútvonal mellett más beruházásokkal összefüggésben is együttműködik a magyar kormánnyal – többek közt tervben van egy kínai légikikötő létrehozása is a Liszt Ferenc repülőtéren. Ez utóbbiról szintén Nagy Márton tárgyalt tavaly ősszel Kínában, miközben aláírt egy együttműködési megállapodást is.
Kiemelt kép: Facebook/Nagy Márton











