Pályázatot írnak ki a pszichiátriai és addiktológiai intézet főigazgatói posztjára – jelentette be Hegedűs Zsolt

| Szerző: hirado.hu
Kiírják a Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet (OPAI) főigazgatói pályázatát, Budapesten több kórházat vonnak be az akut pszichiátriai ellátásba, és célzott ösztönzőket építenek be a rendszer működésének megerősítéséért – közölte az egészségügyi miniszter szerdán.

Hegedűs Zsolt Facebook-oldalán azt írta: szerdán egyeztetett a Magyar Pszichiátriai Társaság elnökével, Wernigg Róberttel és két alelnökével, Slezák Adriennel és Szekeres Györggyel, akikkel áttekintették a mentális egészségügyi ellátás, ezen belül a pszichiátriai ellátás jelenlegi helyzetét.

A tárcavezető jelezte: az elmúlt hetekben már komoly szakmai munka zajlott ezen a területen; feltérképezték a sürgős és halaszthatatlan beavatkozási pontokat, áttekintették a közép- és hosszú távú terveket, valamint a lehetséges megoldásokat is.

„Biztosítottam a szakma képviselőit arról, hogy őszinte és nyílt párbeszédre számítunk: tárják fel a hibákat, beszéljünk azokról, és mutassák be a jó gyakorlatokat is. Csak így lehet valódi, szakmai alapokon nyugvó változást elérni”

– fogalmazott.

Hegedűs Zsolt hozzátette: a minisztérium munkáját miniszteri biztos segíti majd a mentális egészségügyi ellátás fejlesztése, az akut ellátás megerősítése és a gyermekpszichiátriai ellátás biztonságossá tétele területeken.

Konkrét lépésként jelölte meg, hogy kiírják az OPAI főigazgatói pályázatát, Budapesten több kórházat vonnak be az akut pszichiátriai ellátásba, és célzott ösztönzőket építenek a rendszer működésének megerősítése érdekében.

Mint írta, a mentális egészség ügye nem kizárólag pszichiátriai kérdés. Megelőzésről, korai felismerésről, alapellátásról, gyermek- és ifjúsági ellátásról, akut beavatkozásról, rehabilitációról és társadalmi együttműködésről is szól.

„Új szemléletre van szükség: őszinteségre, transzparenciára és szakmaiságra”

– tette hozzá.

A cél az, hogy biztonságosabb, kiszámíthatóbb és minden érintett számára elérhetőbb mentális egészségügyi ellátás legyen Magyarországon – emelte ki Hegedűs Zsolt.

Kiemelt kép: Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter Facebook-oldala

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még