A Fidesz tiltakozik a Szuverenitásvédelmi Hivatal felszámolása ellen

| Szerző: hirado.hu
A Fidesz tiltakozik a Szuverenitásvédelmi Hivatal felszámolása ellen.

Az ellenzéki párt az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében úgy értékelt: a Tisza-kormány lépésről lépésre számolja fel Magyarország szuverenitását.

„A titkos von der Leyen–Magyar Péter-paktumban vállalták az Európai Unió migrációs paktumának végrehajtását.”

Az Európai Ügyészséghez csatlakozással Magyarország történetében először merészkednek odáig, ahová még a kommunisták sem: magyar állampolgárokat rendelnek idegen vádhatóság alá” – írta Havasi Bertalan kommunikációs igazgató.

Hozzátette: a következő lépés, hogy felszámolják Magyarország egyik legfontosabb önvédelmi intézményét, a Szuverenitásvédelmi Hivatalt egy olyan időszakban, amikor Magyarország szuverenitását a legsúlyosabb kihívások fenyegetik keletről és nyugatról is.

„A Tisza kormányzása valójában Magyarország politikai, gazdasági és jogi szuverenitásának feladásához vezet”

– áll a Fidesz közleményében.

Kedd éjszaka megjelent a parlament hivatalos oldalán a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló törvényjavaslat, a Melléthei-Barna Márton tiszás képviselő által benyújtott előterjesztés indoklása szerint „a Szuverenitásvédelmi Hivatal tényleges közfeladatot nem lát el, létrehozása pusztán politikai szándékot és érdeket szolgált”.

A javaslat szerint a hivatal „valódi célja az volt, hogy politikai célból nyomást gyakoroljon az állampolgárokra, illetve egyes szervezetekre, sajtótermékekre”, ami az előterjesztés szerint „nem kívánatos egy alkotmányos demokráciában”. A Szuverenitásvédelmi Hivatal e törvény hatálybalépésének napján megszűnik, továbbá a hivatal ugyaneddig vállalhat kötelezettséget.

Kiemelt kép: A Szuverenitásvédelmi Hivatal logója (Fotó: Szuverenitásvédelmi Hivatal)

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még