Az ellenzéki párt az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében úgy értékelt: a Tisza-kormány lépésről lépésre számolja fel Magyarország szuverenitását.
„A titkos von der Leyen–Magyar Péter-paktumban vállalták az Európai Unió migrációs paktumának végrehajtását.”
„Az Európai Ügyészséghez csatlakozással Magyarország történetében először merészkednek odáig, ahová még a kommunisták sem: magyar állampolgárokat rendelnek idegen vádhatóság alá” – írta Havasi Bertalan kommunikációs igazgató.
Hozzátette: a következő lépés, hogy felszámolják Magyarország egyik legfontosabb önvédelmi intézményét, a Szuverenitásvédelmi Hivatalt egy olyan időszakban, amikor Magyarország szuverenitását a legsúlyosabb kihívások fenyegetik keletről és nyugatról is.
„A Tisza kormányzása valójában Magyarország politikai, gazdasági és jogi szuverenitásának feladásához vezet”
– áll a Fidesz közleményében.
Kedd éjszaka megjelent a parlament hivatalos oldalán a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló törvényjavaslat, a Melléthei-Barna Márton tiszás képviselő által benyújtott előterjesztés indoklása szerint „a Szuverenitásvédelmi Hivatal tényleges közfeladatot nem lát el, létrehozása pusztán politikai szándékot és érdeket szolgált”.
A javaslat szerint a hivatal „valódi célja az volt, hogy politikai célból nyomást gyakoroljon az állampolgárokra, illetve egyes szervezetekre, sajtótermékekre”, ami az előterjesztés szerint „nem kívánatos egy alkotmányos demokráciában”. A Szuverenitásvédelmi Hivatal e törvény hatálybalépésének napján megszűnik, továbbá a hivatal ugyaneddig vállalhat kötelezettséget.
Kiemelt kép: A Szuverenitásvédelmi Hivatal logója (Fotó: Szuverenitásvédelmi Hivatal)











