A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik

| Szerző: hirado.hu
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.

„Nagyon reméljük, hogy a(z új) kormánnyal együtt újraindíthatjuk a projektet a felgyorsítás érdekében” – mondta.

„A Paks-2 építési területén a munka teljes gőzzel folyik. Februárban öntöttük az első betont, idén befejezzük az első új, egyúttal a meglévő erőmű ötödik blokkjának betonalaplemezét, és a második blokkon is aktívan folyik a munka” – tette hozzá.

Kiemelt kép: Építési szakaszban a Paks II. Paks építkezés atomerőmű MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2024.02.15. (Fotó:Hirado.hu/Horváth Péter Gyula)

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még