Magyarországon is érezhető volt egy horvátországi földrengés

| Szerző: hirado.hu
Földrengés volt Horvátországban keddre virradóra, a jelenséget Magyarországon is érzékelni lehetett – közölte a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium az MTI-vel.

Azt írták, hogy a 4,2-es magnitúdójú földrengés a horvát-szerb határnál, a szerbiai Zombor közelében, a magyar határtól mintegy 20 kilométerre keletkezett helyi idő szerint hajnali fél 3 után 5 perccel.

A jelenséget a délnyugati országrészben több helyen is érezték – közölte az obszervatórium.

A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: X.com)

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még