Igazi ritkaságok: Dávid-szarvas borjak születtek a miskolci állatkertben

Dávid-szarvas borjak születtek a miskolci állatkertben, az apróságok április elején jöttek a világra és napról napra aktívabbak – közölte az intézmény vasárnap a Facebook-oldalán.

Mint írták, a borjak egyre kevesebbet pihennek és gyakrabban csatlakoznak a felnőtt állatokhoz is.

A Dávid-szarvas – más néven milu – a huszadik század elején kihalt a vadonban, csak az állatkerteknek köszönhetően maradtak fenn példányaik.

A múltban azt tartották, hogy aki a Dávid-szarvas húsából eszik, az halhatatlanná válik. Bár ez nem igaz, a hiedelem is hozzájárult a faj eltűnéséhez – osztották meg az érdekességet a miskolci állatkert oldalára feltöltött bejegyzésben, ahol több fotót is közzétettek a borjakról.

Hozzátették: a különleges állat Magyarországon csak náluk látható.

Kiemelt kép forrása: Facebook/Miskolc Zoo.

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még