Mint írták, a borjak egyre kevesebbet pihennek és gyakrabban csatlakoznak a felnőtt állatokhoz is.
A Dávid-szarvas – más néven milu – a huszadik század elején kihalt a vadonban, csak az állatkerteknek köszönhetően maradtak fenn példányaik.
Kapcsolódó tartalom
A múltban azt tartották, hogy aki a Dávid-szarvas húsából eszik, az halhatatlanná válik. Bár ez nem igaz, a hiedelem is hozzájárult a faj eltűnéséhez – osztották meg az érdekességet a miskolci állatkert oldalára feltöltött bejegyzésben, ahol több fotót is közzétettek a borjakról.
Hozzátették: a különleges állat Magyarországon csak náluk látható.
Kiemelt kép forrása: Facebook/Miskolc Zoo.











