Mandátumok megoszlása

Feldolgozottság:
Képviselői
helyek száma
Az adatok folyamatosan frissülnek, a feldolgozottság állásától függően változhatnak

Mandátumott szerzett pártok

Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre az államfő, és az Országgyűlés alakuló ülését a lehetséges legkorábbi dátumra hívja össze

| Szerző: hirado.hu
Az egyértelmű választási eredményre tekintettel Magyar Pétert előzetesen tájékoztattam arról, hogy az Alaptörvényben meghatározott feladataimnak megfelelően az Országgyűlés alakuló ülésén hivatalosan is őt fogom javasolni a miniszterelnöki tisztségre. Az Országgyűlés alakuló ülését a jogerős eredmény megszületése után a lehetséges legkorábbi dátumra fogom összehívni, az alakuló ülést előkészítő egyeztetések azonban már a napokban megkezdődhetnek, melyeknek hagyományosan az Országház ad otthont – írta Sulyok Tamás államfő a Facebook-oldalán szerdán, miután fogadta Magyar Pétert.

Sulyok Tamás tájékoztatta

a Tisza Párt elnökét arról, hogy az Országgyűlés alakuló ülését a jogerős eredmény megszületése után a lehetséges legkorábbi dátumra fogja összehívni, az alakuló ülést előkészítő egyeztetések azonban már a napokban megkezdődhetnek, melyeknek hagyományosan az Országház ad otthont.

A korábbi alkotmányos hagyományok méltó felelevenítésével, a köztársasági elnök közjogi szerepének megfelelően az országgyűlési képviselők általános választását követően párbeszédet kezdeményeztem a parlamentbe bejutó pártok vezetőivel. Elsőként Magyar Pétert, a legtöbb országgyűlési képviselői mandátumot szerző Tisztelet és Szabadság Párt elnökét fogadtam a Sándor-palotában – írta az államfő.

Hozzátette: az államfő egyik fontos közjogi feladata az új Országgyűlés alakuló ülésének összehívása.

„Meggyőződésem, hogy a közjogi szereplők közötti konstruktív együttműködés az, ami Magyarország és a magyar emberek érdekét szolgálja” – fogalmazott Sulyok Tamás.

Május 4-én, 6-án vagy 7-én tarthatja alakuló ülését az új parlament

– közölte újságírókkal Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, miután Sulyok Tamás államfővel találkozott a Sándor-palotában szerdán.

Kiemelt kép: Sulyok Tamás köztársasági elnök (Fotó: MTI/Máthé Zoltán)

Kell még valamit mondanom, Ildikó? podcast

Ajánljuk még