Nagy örömmel számoltak be az állatkert munkatársai a közösségi oldalukon, hogy bemutathatják Rit, a gyönyörű nőstény ázsiai oroszlánt. Februárban érkezett a ragadozó a debreceni állatkertbe az Európai Fajmegőrzési Tenyészprogram keretében.
Bejegyzésükben kiemelték, hogy Ri 2019. február 20-án született az írországi Fota Wildlife Parkban, majd másfél éves korában a franciaországi Nesles állatkertjébe került. Most pedig már a Zoo Debrecen kifutóján láthatják az állatkert látogatói.
„Az első találkozás azonban nem egyik napról a másikra történt. Hosszú, türelmes és fokozatos összeszoktatási folyamat előzte meg azt a pillanatot, amikor végre összeengedhettük tapasztalt hímünkkel, Kamallal. Egy ilyen találkozás mindig izgalmas, és bizony kiszámíthatatlan is” – avatták be követőiket az oroszlánok összeszoktatásával kapcsolatos kulisszatitkokba. Azt is elárulták az állatkert közösségi oldalán, hogy különleges biztonsági intézkedések előzték meg a hím és a nőstény összeengedését.
„A biztonság érdekében a katasztrófavédelem munkatársai is jelen voltak, készen arra, hogy szükség esetén beavatkozzanak. Szerencsére erre nem volt szükség, ezúton is hálásan köszönjük a készenlétet és a támogatást!” – írták.
Kapcsolódó tartalom
„Ri és Kamal most már együtt fedezik fel közös területüket, mi pedig izgatottan figyeljük, hogyan alakul a kapcsolatuk” – tették hozzá. „Szerintetek működik a kémia?” – vetették fel a kérdést.
Kiemelt kép forrása: Zoo Debrecen/Facebook











