Több száz vaddisznó élhet Pécs területén és környékén, az állatok pedig egyre gyakrabban jelennek meg lakott részeken, főként sötétedés után, amikor jelentős károkat okoznak. Előfordult, hogy a város belső területeire is bejutottak, egy férfinak pedig villanypóznára kellett felmásznia, hogy elkerülje a találkozást egy példánnyal.
A Baranya Vármegyei Hírportál szerint a jelenség nem egyedi: országszerte, így Budapesten és a Balaton térségében is hasonló problémák tapasztalhatók. Az enyhe telek miatt kevesebb állat pusztul el, miközben az elhagyott kertek és gyümölcsösök ideális élőhelyet biztosítanak számukra, így egyre bátrabban merészkednek be a városokba. A szakértők becslése szerint Pécsen akár félezer példány is élhet, közülük több száz a Tüskésrét környékén.
Az állomány kezelése jelentős költséggel jár, a kilövések évente mintegy 31 millió forintba kerülhetnek. Hasonló intézkedések zajlottak Budapest XII. kerületében is, ahol a vaddisznók miatt befogási és gyérítési program indult, bár ez állatvédelmi vitákat váltott ki.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép forrása: MTI/EPA/Ronald Wittek











