A jelentés szerint a vizsgálat nem előzmény nélküli: már 2025 júliusában bejelentés érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság-hoz, amely gyermekpornográfiával kapcsolatos gyanút vetett fel a két személlyel szemben. A hatóságok ezt követően házkutatást tartottak náluk. A házkutatások során több adathordozót, valamint engedélyköteles haditechnikai eszközöket foglaltak le – írja az Origo. A rendelkezésre álló információk szerint ezek az eszközök lehallgatókészülékek lehettek, amelyek birtoklása engedélyhez kötött.
A rendőrség jelenleg illegális haditechnikai eszközök birtoklásának gyanúja miatt folytat eljárást az érintettekkel szemben. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda is intézkedett. Az ügy kapcsán a médiában megszólalt egy, a hatóságtól korábban távozó és időközben politikai pályára lépő volt munkatárs is, aki védelmébe vette az érintetteket.
Kocsis Máté: A tiszások hazaárulásáért elégtételt fogunk venni, a választás napján, és utána is
Kocsis Máté a Nemzetbiztonsági Bizottság ülését követően közösségi oldalán arról írt, hogy hétfőn Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter lehallgatásáról jelentek meg hírek, amelyben, mint fogalmazott: „aktív közreműködő volt egy Panyi Szabolcs nevű liberális újságíró, aki idegen és ellenérdekű titkosszolgálatokkal együttműködve, információk átadásával vett részt egy Magyarország elleni, külföldről indított átfogó támadásban.”
Majd kijelentette:
„Magyarországon jelenleg példátlan ukrán titkosszolgálati akció zajlik.”
A Fidesz frakcióvezetője szerint a művelet hosszú hónapok előkészítése után indult, és több országból koordinált támadásként azonosítható.
Kiemelt kép: Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)











