Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter közösségi oldalán osztotta meg a felsőoktatásban tanulóknak szóló tájékoztatást, amely szerint a rendkívüli hóhelyzet miatt a vizsgákon való késés vagy meg nem jelenés esetén méltányos elbánás illeti meg az érintett hallgatókat.
A bejegyzésben hangsúlyozta: a biztonság mindenekelőtt áll.
A rektoroknak küldött levélben szerint a rendkívüli hóhelyzetre tekintettel, az ágazatirányító Kulturális és Innovációs Minisztériummal egyeztetve azt javasolják, hogy azok a hallgatók, akik a hóesés okozta rendkívüli körülmények fennállása alatt nem tudnak időben megjelenni a vizsgán, méltányos elbánásban részesüljenek.
A levelet Merkely Béla, a Magyar Rektori Konferencia elnöke írta alá.
A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/Oláh Tamás)











