Közölte, hogy Trump és Putyin is kijelentette, hogy lesz békecsúcs, csak az időpontja kérdéses. Szijjártó Péter külügyminiszter pedig a múlt héten tárgyalt Amerikában Marco Rubio külügyminiszterrel is, és az amerikaiak is világossá tették ezen a tárgyaláson, hogy nem lemondták, hanem az időpontját keresik a találkozónak. „Legfeljebb egy kicsit távolabbra tették, bár elhalasztani sem lehet valamit, aminek még nem volt időpontja” – hangsúlyozta Menczer Tamás.
Kiemelte, hogy a lényeg az, hogy békecsúcs lesz, békecsúcsot akar Trump is, akar Putyin is. „Mi bármelyik pillanatban készen állunk. És remélem, hogy így, hogy jól előkészítik, amikor majd sor kerül rá, eredményes is lesz.”
Kiemelt kép: Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök (Fotó: MTI/AP/Julia Demaree Nikhinson)











