A német drogliberalizás több problémát hozott, mint megoldást, nálunk marad a zéró tolerancia – tette világossá a kormánybiztos

| Szerző: hirado.hu
A kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos a Facebook-oldalán a „nagy zurück” kifejezést használva tájékoztatott arról, hogy a Németországban bevezetett drogliberalizáció több problémát teremtett, mint megoldást. Horváth László világossá tette: Magyarországon marad a zéró tolerancia.

Horváth László országgyűlési képviselő, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos a közösségi oldalán úgy fogalmazott:

„Nagy zurück! Német legalizás: több problémát teremtettek, mint amit megoldottak!”

Horváth László bejegyzésében idézte Nina Warken német egészségügyi minisztert, aki már hibának tartja a német kannabisztörvényt, mely balliberális kezdeményezésre tavaly április óta ellenőrzötten legalizálta a marihuánafogyasztást és a -termesztést. A német tárcavezető nyilatkozata szerint a legalizálás biztosan nem vezetett a fogyasztás csökkenéséhez, a bűnüldöző hatóságok is rossz képet festenek.

 

 Több problémát teremtettünk, mint amennyit megoldottunk. Cselekedni kell – írta posztjában Horváth László, Nina Warkent idézve, hozzáfűzve, hogy

„nálunk marad a zéró tolerancia, nincs alku!”

Kiemelt kép: Horváth László kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)

Ajánljuk még