Kidőlt fák bénítják Budapest közlekedését – HÉV-ek, villamosok és buszok is érintettek

| Szerző: Kertész Ákos
A főváros több kerületében az erős szél miatt kidőlt fák akadályozzák a közlekedést.

A BKK Infó közösségi oldalán tájékoztatta az utasokat a vihar okozta tömegközlekedési változásokról.

  • A H5-ös HÉV helyett Szentendre és Békásmegyer között pótlóbusz közlekedik. Csillaghegy és Aquincum között a HÉV csak egy vágányon, a Szentendre irányú vágányon jár.
  • A H8-as HÉV Mogyoród és Kerepes között szintén egy vágányon, az Örs vezér tere irányú vágányon közlekedik.
  • Az 56-os, 56A és 61-es villamosok helyett Budagyöngye és Hűvösvölgy között pótlóbusz jár fakidőlés miatt. A 29-es és a 129-es busz igénybevételét is ajánlják.
  • A 12-es és 14-es villamosok nem közlekednek Káposztásmegyer, Megyeri út, valamint Rákospalota, Kossuth utca és Rákospalota-Újpest vasútállomás között; a kieső szakaszon pótlóbusz jár.
  • A 32-es autóbusz terelve jár, és nem érinti a Forgách utca, valamint a Frangepán utca megállót az Örs vezér tere felé.
  • A 65-ös autóbusz rövidített útvonalon közlekedik, nem áll meg a Szépvölgyi dűlő és a Pál-völgyi cseppkőbarlang közötti megállókban. A 65A járat sem érinti a Fenyőgyöngye és a Nyereg út közötti meg.
  • A 124-es autóbusz terelt útvonalon közlekedik, nem áll meg a Közvágóhíd térnél és a Kovácsi Kálmán térnél.
  • A 243-as autóbusz nem érinti a Pince köz megállót, mivel terelve jár.
  • A 297-es autóbusz szintén terelve közlekedik, és nem áll meg a Pestvidék utca megállónál.

A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/Mihádák Zoltán)

Ajánljuk még