„A hivatalos gyásznak ma vége, de a szeretet örök” – írta Facebook-bejegyzésében a volt államfő, aki egy videós összeállításban elevenítette fel Ferenc pápa magyarországi látogatását és a szentatyával való találkozását.
Mint a hirado.hu is beszámolt róla, április 26-án végső nyughelyére helyezték Ferenc pápát a Santa Maria Maggiore-bazilikában. A katolikus egyházfő búcsúztatásán a világ számos vezető politikusa részt vett. Orbán Viktor és Sulyok Tamás is jelen volt a pápa temetésén.
A hirado.hu információi szerint
Novák Katalin lemondását követően is tartotta a kapcsolatot Ferenc pápával,
a korábban kialakult szoros – szinte baráti – párbeszéd végig megmaradt közöttük.
Kiemelt kép: Novák Katalin köztársasági elnök beszédet mond a magyarországi és felvidéki lelkészek találkozóján, a református egyházban 2024-re meghirdetett élő ige évének megnyitóján a Groupama Arénában 2024. január 27-én (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)