„Magyarország csak veszíthet Ukrajna EU-csatlakozásával – aki tehát támogatja az ukrán csatlakozást, az a magyar érdekek ellen foglal állást” – fogalmazott bejegyzésében Orbán Balázs. Kifejtette, hogy
Ukrajna uniós tagsága közvetlen gazdasági hátrányokat jelentene hazánk számára, ugyanis elvonhatná az uniós kohéziós forrásokat, csökkentené az agrártámogatásokat, és hosszú távon tönkretehetné a magyar mezőgazdaságot.
Orbán Balázs szerint mindez nem pusztán elméleti lehetőség, hanem valós, kiszámítható következmény, amelyet a magyar kormány a nemzeti érdekek védelmében elutasít.
A politikai igazgató kijelentette: Magyarország nem akar elköteleződni egyik nagyhatalom mellett sem, ehelyett a külpolitika célja a pragmatikus, egyensúlyra épülő kapcsolatok kiépítése mindazokkal az országokkal, amelyek stratégiai jelentőséggel bírnak hazánk számára.
„Ezt a külpolitikai stratégiát nevezzük konnektivitásnak, az erre épülő gazdasági együttműködési rendszert pedig gazdasági semlegességnek” – írta Orbán, hozzátéve: ezek a kapcsolatok nem ideológiai alapon, hanem kölcsönös érdekek mentén szerveződnek.
Orbán Balázs bejegyzésében bírálta a magyar ellenzéket, különösen a jelenleg kampányoló Magyar Pétert, akit szerinte Brüsszel „teljes mellszélességgel” támogat. Úgy véli, a magyar baloldal nem nemzeti érdekekben, hanem külső hatalmi centrumok – különösen Brüsszel – elvárásainak megfelelve politizál.
„A Brüsszel–Tisza-paktum megköttetett”
– írta Orbán, majd hozzátette: a nemzetközi liberális hálózat már „benyújtotta a számlát”, vagyis elvárják, hogy az ellenzék elősegítse Ukrajna csatlakozását az Európai Unióhoz.
Orbán Balázs kiemelte, hogy Magyarország lehet az első európai ország, amelynek állampolgárai nyíltan kifejezhetik véleményüket Ukrajna EU-tagságáról. „Nekünk viszont a magyar emberek érdeke az első” – írta, hozzátéve:. „Éljünk minél többen ezzel a lehetőséggel – voksra fel!”